Deniz Baykal Dinar’da Konuştu

Deniz Baykal Dinar’da Konuştu

Deniz Baykal Dinar’da Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş dönem Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal Dinar’da vatandaşlarla bir araya gelerek referandum da neden hayır denilmesi gerektiğini anlattı. Yoğun bir kalabalık tarafından ilçede karşılanan Deniz Baykal Park Ala Toplantı ve Seminer Salonunda halka hitap etti.

Baykal’ın konuşmasından önce birer konuşma gerçekleştiren CHP Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er şunları söyledi, “Dinar ve çevresinden toplantıya gelen değerli vatandaşlarımız, İl başkanım Mehmet Kemal Demirkırkan, Afyonkarahisar milletvekilim Burcu Köksal, Antalya milletvekilim Deniz Baykal, Aydın milletvekilim Lütfi Aydar, Uşak milletvekilim Özkan Yalın, Denizli milletvekilim Kazım Arslan, Eski Ankara milletvekilim Yılmaz Ateş, Antalya milletvekilim Osman Kaptan, İl başkanlarım, İlçe başkanlarım, belediye başkanlarım, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, değerli muhtarlarım, köy ve kasabadan gelen çok değerli yol arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz” dedi.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ise Afyonun dört bir tarafından gelmiş yurtsever, Atatürkçü, yürekli ve Türkiye sevdalıları hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarıyorum, parlemontada birlikte mücadele etmekten, büyük onur duyduğum partimizin duayen genel başkanlarından sözün ustalarından birisi varken bize çok söz söylemek düşmez, hepinizi yürekten selamlıyorum, hayırlar getirsin, 17 Nisanda hayırlı bir Türkiye de uyanmayı diliyorum, güçlü bir Türkiye de ama güçlü bir mecliste, tarafsız bir yargı ile temel hal ve hürriyetlerin güvence altına alındığı bir Türkiye de mümkün böyle bir Türkiye de uyanmak dileğiyle” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Antalya CHP Milletvekili Deniz Baykal yaklaşık bir buçuk saat konuşma gerçekleştirdi. Konuşması boyunca referandumu anlatan Baykal, siyaset düşüncesi içerisinde bir arada toplanmadıklarını, şu anki dertlerinin seçim değil memleket meselesi olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Önümüzdeki seçimin geri dönüşü yok. Böyle bir anayasa değişikliği olamaz. Kendi vekillerinden bile boş kağıda imza aldılar. Siz önce bu yeni anayasayı Dinarlıların önüne bir koyun sonra neler oluyor görün bakalım. Bu anayasa konusu çok büyük bir vebaldir. Dünyada eşi benzeri olmayan bir değişiklik olmaktadır. Bir tane bile hukukçu bu konuda olumlu konuşamaz. Bu anayasanın savunucusu bile yok. Bu bir aldatmacadır. Ülkemize yararlı olacak bir anayasa değişikliği değildir. Siyaset ve hukuk korkusu nedeniyle hazırlanmış bir anayasadır. Anayasa geçerse Cumhurbaşkanından hiç bir şekilde hesap sorulamayacak ve yargılanamayacak. Bu anayasa tek adam anayasasıdır. Tek adam çağı geçti artık, ortak akıl ve müzakere ile ülkeler yönetiliyor. Bir kişinin aklına ülke emanet edilemez” dedi.

Deniz Baykal Dinar’daki konuşmasının ardından Dazkırı, Başmakçı ve Evciler ilçelerini ziyaret etti.

26 Şubat 2017 Pazar 10:50

      

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ