Dinar’da Ön Seçim Sonuçlandı

Dinar’da Ön Seçim Sonuçlandı

CHP Dinar İlçe Teşkilatında 306 üyenin katılımıyla ön seçim gerçekleştirildi. CHP Milletvekili Ahmet Toptaş’ın Dinar’a birinci olduğu seçimlerde Burcu Kayıkçı ikinci, Ertuğrul Yılmaz ve Mehmet Ecer üçüncü, Tuğrul Akkuş dördüncü, Bekir  Kasap ise beşinci oldu.

CHP’li üyelerin yoğun katılım gösterdiği ön seçim sabah saat 09:00’da başladı. Ön seçim boyunca sandık bölgesini yalnız bırakmayan partililer, büyük bir heyecan ile sonuçları bekledi. Saat 17.00’da Dinar Seçim Kurulu görevlileri tarafından açılan sandıktaki oylar sayılmaya başlandı. En az 3 en fazla 5 kişinin işaretlendiği ön seçimde 11 aday adayı kıyasıya yarıştı. Çıkan kesin sonuçlara göre, Ahmet Toptaş 156, Burcu Kayıkçı 147, Ertuğrul Yılmaz 132, Mehmet Ecer ve Tuğrul Akkuş 130, Bekir Kasap 105, Halil Ünlütepe 101, Hatice Gök 93, Yalçın Görgöz 91, Ramazan Akgöz 54, Veli Cengiz ise 41 oy almayı başardı.

Ünütepe İyi Oy Aldı

iki dönen CHP AFyonkarahisar Milletvekili olan Halil Ünlütepe’ye Dİnar’dan iyi denilebilecek derecede oy çıktı. 101 oy almayı başaran Ünlütepe Dinar’da kendisini unutturmadığını kanıtladı. Dinar’da hayal kırıklığına uğrayan isimlerin başında ise CHP’nin eski il başkanı Yalçın Görgöz geliyor. İl başkanlığı yapmasına karşı Dinar’dan umduğunu bulamayan Görgöz 91 oyda kaldı.

Afyonkarahisar merkez ve tamamının ön seçim sonuçlarını açıklandığı zaman www.dinarumuthaber.com adlı internet sitemizden takip edebilirsiniz.

kaynak: haber foto ismail yılmaz umut haber servisi

_MG_3108 _MG_3118 _MG_3124 IMG_3107 IMG_3115

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ