Dinarlı Gençlere Başbakandan 7513 Mektup

Dinarlı Gençlere Başbakandan 7513 Mektup

Dinarlı Gençlere Başbakandan 7513 Mektup

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım imzalı 7513 adet yeni anayasayla ilgili mektup Dinar merkezde ve merkeze bağlı köy ve kasabalarda gençlere teslim edildi. Ak Parti Dinar Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Fatih Salman, Ak Parti Bölge Koordinatörü Talha Yıldırım ve Ak Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Uslu Dİnar’a bağlı 2 kasaba ve 60 köyde isme özel bu mektupları dağıttılar.

Gençlerin kendi isimlerinin bulunduğu mektubun içinde Başbakan Binali Yıldırım gençlere şöyle seslendi, “Türkiye’yi siyasi, ekonomik ve sosyal alanlarda yüksek hedeflere ulaştıracak, ülkemizin gücüne güç katacak yeni bir sürecin başındayız.

Anayasa değişikliği teklifi, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylamasında sizin oylarınıza sunulacak. Bu değişikliğin amacı kısaca şu şekilde özetlenebilir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hükümeti ve cumhurbaşkanını doğrudan siz seçeceksiniz. böylece “Hükümet kuruldu mu, kurulmadı mı?” gibi endişeye mahal verecek bir durum olmayacaktır. seçilen Cumhurbaşkanı kuracağı hükümet ile beş yıl kesintisiz ülkeyi yönetecek. Nihayetinde hizmetlerin ve seçim vaatlerinin gecikmesi söz konusu olmayacaktır. Bu sistem güçlü iktidar, sürekli istikrar ve güveni de beraberinde getirecek.

Önce seçilme yaşını 30’dan 25’e düşürmüştük, şimdi de 18’e indiriyoruz. Çünkü doğru ve adil olan budur. Böylece 7 milyon genç kardeşimize siyasette aktif olarak yer alma imkanı doğuyor. Artık gençler ülke sorunlarına seyirci kalmayacak bizzat sorumluluk üstlenecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi gençler olarak sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bunun bilincindeyiz. Size güveniyoruz. Çünkü siz 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkemize, bayrağımıza sahip çıkmak için meydanlarda en öndeydiniz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine, bu değişikliğe 16 Nisan’da diyeceğiniz “EVET” ile yeni bir heyecanla ve daha büyük sorumluluklarla sahip çıkmanızı istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yapılacak halk oylamasının Türkiye’nin aydınlık yarınlarına vesile olmasını diliyor, sana ve ailene sevgilerimi sunuyorum”

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ