Kayıkcı Ziyaretlere Devam Ediyor

Kayıkcı Ziyaretlere Devam Ediyor

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkcı ziyaretlerine devam ediyor. Kayıkcı, hasta ve mahalle ziyaretlerini tamamladıktan sonra son olarak Baro Başkanı Av. Turgay Şahin’i ziyaret etti.

SİZİN SAĞLIĞINIZ BİZİM GÜCÜMÜZDÜR

Kayıkcı’nın ilk durağı halk tarafından Mavi Hastane olarak bilinen Afyon Kocatepe Üniversite Hastanesi oldu. Burada hasta ve hasta yakınlarıyla görüşen Kayıkcı, “Hepinize çok geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşup ailenizle bir araya gelmenizi temenni ediyorum. Hastaneler ve hastane masraflarından muzdarip olan vatandaşları anlıyorum ve bu durumu meclise taşıyacağım. Hastane masrafları kıt kanaat geçinen vatandaşlar için son darbe oluyor, kimi vatandaşlarımız ‘cebimdeki son parayı da hastaneler almasın da ay sonunu getirebileyim’ diyerek sağlığını ikinci plana atmak zorunda kalıyor, böyle bir şey olabilir mi? Bu hükümetin ayıbıdır, insan sağlığını korumak zaten görevimizdir bunu ekstra yapılmış bir iş olarak görmek hükümetin nasıl bir zihniyete sahip olduğunu apaçık gösteriyor. İki ay sonra biz iktidar olacağız ve vatandaşın sağlık sorunu, hastane masrafları korkusu kalmayacak, bizim iktidarımızda sağlıklı bir gelecek bir gelecek sizi bekliyor bundan emin olun, siz sağlığınızı düşünün ve unutmayın ki sizin sağlığınız bizim gücümüzdür.” diyerek buradan ayrıldı.

HAKSIZLIĞA SON VERECEĞİZ

Hasta ziyaretlerinden sonra  Kayıkcı, Çavuşbaş Semtinin Olucak Mahallesinde ev ziyaretlerinde bulunarak mahallelinin sorunlarını dinledi. Vatandaşlar evlerine gelen kanalizasyon ve su tesisatına ait faturaları gösterip yakındılar, bu durumdan haberdar dahi olmadığını bu faturanın neden geldiğini anlamadıklarını belirterek burada bile adaletin olmadığını belirttiler. Vatandaşlar, “Bazı evlere yüz lira bazı evlere bin lira bazı evlere bin beş yüz lira gelmiş, sizden bu olayın basına taşınmasıyla beraber hukuki durumunu araştırmanızı rica ediyoruz, hepimiz mağdur olduk, hepimiz emekli insanlarız gençlerimiz çalışamıyor, çünkü iş sahası yok. Çocuklarımızı, torunlarımızı evlendiremiyoruz, işsiz diye kimsenin kapısını dahi çalamıyoruz. ” dedi. Vatandaşları dinleyip ellerindeki belgeleri inceleyen Kayıkcı ise “Bu durumu araştıracağım gerekçesi olmadığı halde kimse sizden para talebinde bulunamaz, şimdi bakıyorum size bir kağıt yollamışlar ama gerekçesi belli değil, hukuki anlamda bunun üzerine gideceğim. Bunlar alıştı kaşıkla verip kepçeyle almaya, bunları oyunlarıyla birlikte sandığa gömeceğiz. İşsizlik herkesin sorunu, bunlar bilmiyor mu işsizliğin nasıl bir sorun olduğunu? Biliyorlar fakat işlerine gelmiyor, sarayın maliyetiyle kaç işletme, kaç fabrika açılır emin olun sabaha kadar hesaplayamayız. Burada çalışacak insanlar evine ekmek götürecek, çocuğuna ve eşine hediyeler alacak. Bu para zaten tekrar ekonomi çerçevesi içinde senin kasana girecek, olması gereken herkesin mutlu olması değil midir? Biz herkesi mutlu edeceğiz, iş alanlarını genişletip, emekliye ikramiye vereceğiz, çocuklarımızın eğitimiyle ilgilenip, kadınlarımıza sosyal yardımlarda bulunacağız, sizin yapmanız gereken tek şey bizi desteklemeniz; hep diyoruz destek sizden, hizmet bizden.”dedi.

PRATİSYEN AVUKATLIK YAPIYORUZ

Şahin’i makamında ziyaret eden Kayıkcı’ya meslektaşları Av. Yusuf Onur Seçme’de katıldı, bu üçlü arasında geçen konuşmada daha çok avukatların sorunlarından bahsedildi. Kayıkcı, “Avukatlar bir  branşta uzmanlaşmalı her davaya bakıyoruz hatta pratisyen avukatlık yapıyoruz bile diyebiliriz, nerede bir delik varsa oraya yama oluyoruz, oysa olması gereken sağlam bir dikiş olmak. Diğer bir konu ise  Avukatların %90 ı şiddete maruz kalıyor bu şiddet sözlüde olabiliyor fizikselde.  Avukat şikayet etse mahkemenin verdiği karar yetersiz geliyor ve şiddeti daha da arttırıyor. Bu konuları meclise taşımak avukatlar olarak, bu işin içinden gelmiş insanlar olarak bize düşüyor.” dedi.

Kaynak Afyon CHP Basın Danışmanları

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC 1

kaynak: Akın Ağraş/Afyon

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ