Milletvekili Köksal Akgün Köyünü Ziyaret Etti

Milletvekili Köksal Akgün Köyünü Ziyaret Etti

Milletvekili Köksal Akgün Köyünü Ziyaret Etti

Cumhuriyet HalkPartisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Dİnar İlçe Başkanı Mevlüt Er ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Dİnar’a bağlı Akgün köyüne bir ziyaret gerçekleştirdi. 16 Nisan’da yapılacak olan Yeni Anayasayı Değişikliği için halk oylamasında neden hayır denilmesi gerektiğini anlatan Milletvekili Köksal köy kahvesinde toplanan vatandaşlara şunları söyledi, “Bu Anayasa Değişikliği Paketi, Cumhurbaşkanı değil Süper Kral seçimine yönelik bir girişimdir. Bu Anayasa Paketi referandumda geçerse devletin tek adam tarafından yönetilmesi resmi bir karara bağlanmış olacak. Bu Süper Krallık, kendi çevresinde görünenlere çeşitli Bakanlık payeleri, müşavirlik payeleri dağıtacak. Böyle bir yönetimden de Türkiye’nin iyi yönetilmesini bekleyeceksiniz. Biz Süper Kral rejimine karşılık ‘Kral çıplak’ diyoruz” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Köksal, “Şimdi üçkağıtçı terziler çıkmış, Türkiye’ye giydirilmek istenen deli gömleğini ‘Aman efendim ne güzel bir kıyafet. 100 yıllardır böyle kıyafet görmedik’ deyip yutturmak istiyor. Ama halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi, bu deli gömleğini yırtıp atacak. Türkiye, şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamayacağı gibi, tek adamların gönüllerine göre dizayn edeceği bir ülke de olmayacak” diye konuştu.
Vatanını seven, ailesini seven, milletini seven herkesin “Hayır” demesi gerektiğine işaret eden Köksal, “Biz ucuz siyasi çıkarlar için fikrimizden caymıyoruz. Biz, ‘Yarın bize de bir Bakanlık verilir mi’, ‘Milyon liralar hesabımıza yatar mı’ diye düşünmüyoruz. Biz bu ülkenin geleceğini düşünüyoruz. Son 15 yılda bütün öngörüleri çıkan, bütün uyarılarına önce tepki gösterilen, sonra hak verilen bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleri olarak diyoruz ki bu değişiklik paketi, Cumhuriyetimizin ve ülkemizin temellerine konan dinamittir. Bu anayasa değişiklik paketi, AKP eliyle yapılan bir intihar saldırısıdır. Bu uçurumdan ülkemizi koruyalım” ifadelerini kullandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ