Milletvekili Özkaya Çöl Ovasında Vatandaşlarla Buluştu

Milletvekili Özkaya Çöl Ovasında Vatandaşlarla Buluştu

Milletvekili Özkaya Çöl Ovasında Vatandaşlarla Buluştu

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dinar’a bağlı ve Çöl Ovası olarak adlandırılan bölgede bulunan köyleri ziyaret etti. Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte gerçekleştirdiği ziyaret turuna ilçeye bağlı Bağcılar köyünden başlayan Milletvekili Av. Ali Özkaya, daha sonra Çürüklü köyü, Akpınarlı Köyü, Haydarlı’ya bağlı Ocaklı mahallesi, Haydarlı Kasabası ve Tatarlı Kasabalarını gezdi.

Köy muhtarlarını yerinde dinleyerek köylerin ve vatandaşların sorunlarını çözüme kavuşturmak adına yüz yüze görüşmeler yapan Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, geçtiğimiz gün trafik kazasında hayatını kaybeden Özcan Gümüş’ün Tatarlı’da bulunan ailesine de baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Haydarlı Belediye Başkanı Kadir Öcel ve Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan Gmüş’ün de katıldığı ziyaretlerde konuşan Milletvekili Özkaya şunları söyledi, “Köylerimizde bulunan içme suyu ve sulama suyu sorunlarını biliyoruz. Sulama sorununu toplu olarak çözmemiz gerekir. Hükümetimizin çiftçilerimize yönelik birçok projesi ve çalışmaları var. Mazot desteği çiftçiye iki katına çıkarıldı. Gübre desteği ile dekar başına 21 TL destek verilecek” dedi.

Afyonkarahisar Büyükşehir Olacak mı?

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya köylü vatandaşların dert ve sorunlarını dinlemek için gittiği Haydarlı Kasabasında Afyonkarahisar’ın büyükşehir ya da bütün şehir olup olmayacağıyla alakalı bazı açıklamalar yaptı. Yirmi ya da otuz gün içinde konunun netlik kazanacağını kaydeden Özkaya şöyle konuştu, “Büyükşehir ya da bütünşehir gibi bir çalışma var. Ancak tamamen netleşmiş bir durum şu an itibariyle yok. Ancak konunun 20 Mart’a kadar meclise gelip yasalaşması gerekmekte. Eğer gelmez ise 2019’da yapılacak olan seçimlere anayasa gereği büyükşehir ya da bütün şehir olarak giremeyiz” dedi.

Tatarlı’daki Kapalı Pazar Yeri

Haydarlı ziyareti akabinde Tatarlı Kasabasına geçen Milletvekili Özkaya burada Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan Gümüş’ü makamında ziyaret etti. Belediye de kısa bir toplantı gerçekleştiren Özkaya Tatarlı’ya yapılacak olan kapalı Pazar yeri projesini inceledi.

Vatandaşlar Milletvekiline Teşekkür Etti

Çöl Ovalı vatandaşlar Milletvekili Ali Özkaya’nın kendilerini ziyaret edip yapılacak olan işler konusunda bilgilendirdiği için teşekkür ettiklerini, ayrıca yatırımları Ankara’dan takip ederek yapılması gereken işlerle ilgilendiği için de takdir ettiler.

   

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ