Toptaş’ a Soğuk Duş

Toptaş’ a Soğuk Duş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş dün yapılan ön seçimde çok büyük şok yaşadı. Mevcut milletvekili birinci sırayı garanti görürken, ilk beşin bile içerisine giremedi. Dinar ve bölgesinde sadece Dinar’da birinci olabilen Toptaş’a, Dazkırı, Başmakçı ve Evciler’de oy vermedi. Evciler ilçesinde Ahmet Toptaş’a 59 oy çıkarken, Dazkırı’da 9 oy, Başmakçı ilçesinden ise sadece 16 oy çıktı.

‘Biz Vekilimizi Fazla Göremedik’

CHP’de yaşanan ön seçim sonrasında CHP tabanında da çok büyük şaşkınlık yaşandı. Milletvekili Ahmet Toptaş’ın ilk beşin içerisine girememesine çok şaşıran bazı üyeler, Toptaş’ın vekil olduktan sonra Dinar ve bölgesinde fazla göremediklerini, bölgeye ziyaretlerinde sadece ilçe teşkilatlarıyla görüşüp vatandaşlar ile buluşmadığını iddia ettiler.

Ahmet Toptaş’ın ön seçimi kaybetmesini, tabana inemediği ve halkla yakından ilgilenmediğine bağlayanların sayısı oldukça fazla.

1 Kilo ET Olayı Çok Etkiledi

Vatandaşlar Milletvekili Toptaş’ın ön seçimi kaybetmesi gerekçelerinden ‘Bir haftadır et yemedim’ sözlerinin de çok etkili olduğunu belirtti. Toptaş’ın Vekil maaşlarına yapılan zammı eleştiren konuşması  her kesim tarafından çok büyük tepki almıştı.

Bekir Kasap Yine Listede

Altı dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olan Bekir Kasap yeniden ilk beşe girmeyi başardı. Geçtiğimiz dönemde de CHP’nin adayı olan Kasap dik duruşu ve azmi ile diğer aday adaylarına göre çok daha başarılı oldu.

Hatice Gök 7. Sırada

Geçtiğimizi dönem 2. sırada yer alan Av. Hatice Gök bu sefer ilk beşe giremeyenler arasında. Dinar ve bölgesinde seçim çalışması yapmayan Hatice Gök umduğunu bulamadı.

Burcu Kayıkçı Çok İyi Reklam Yaptı

Avukat Burcu Kayıkçı’nın ön seçimde birinci gelmesini kendisini tabana çok iyi tanıtması ve basında reklamının son derece iyi yapılmasına bağlayan CHP’li üyeler, Kayıkçı ile birlikte CHP’nin Afyonkarahisar’da iki milletvekilini zorlayacağını söyledi. Diğer aday adaylarından Dinar ve bölgesine gelmeyenlerin olduğunu ifade eden vatandaşlar, Burcu Kayıkçı’nın Dinar’a defalarca geldiğini ve kendisini en iyi şekilde tanıttığını vurguladılar.

umut özel haber

240320151049515456155

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ