ERDOĞAN AKIN TURNUVASI SONA ERDİ

ERDOĞAN AKIN TURNUVASI SONA ERDİ

 

ERDOĞAN AKIN TURNUVASI SONA ERDİ

 

Antalya Sportif Faaliyetler Derneği (ASFAD) tarafından organize edilen Cumhuriyet kupası bu yıl Mart ayında kaybettiğimiz ve 72 yaşında hayata gözlerini yuman; gazeteci, yazar ve spor adamı Erdoğan Akın anısına düzenlendi. ASFAD ile Dinar Marseyas Masterlerinin işbirliği ile organize edilen turnuva da çeyrek finalde Maritsa Plovdiv’e yenilen Dinar ekibi turnuva da sekizinci olmayı başardı.  

Antalya Sportif Faaliyetler Derneği (ASFAD) Başkanı Ayhan Dolma ile ASFAD As Başkan Osman Ergin’in 2003 yılından beri geleneksel olarak  her yıl nisan ayının ikinci haftasında yurt içi ve yurt dışından Master ve Veteran takımlarının katılımı ile düzenlemekte oldukları turnuvanın ikinci ayağı olan ve ekim ayında “Cumhuriyet Kupası” olarak adlandırılan masterler turnuvasının 2017 yılındaki  bu seneki durağı Kundu oldu. Kundu Turizm Merkezinde; kırk takımın buluşması ile başlayan futbol turnuvası beş gün sürdü ve pazar günü oynanan Maritsa Plovdiv ve Manavgat Şelale Masterler arasında oynanan final maçı ile sona erdi.

Aralarında Afyonkarahisar, Aksaray, Almeyda Kıbrıs, Anamur, Anamur Yörükler, Antalya Asfad, Aydın Köşk, Batman Asrın, Batman Gençlerbirliği, Bodrum, Cebel Cıty, Çamoluk, Dinar Marseyas, Diyarbakır, Eğirdir, Erdemli Muzkent, Ihlara, Karaman, Karaman 70, Kayseri, Vefa, Kemer, Kırşehir, Konya Paye, Manavgat, manisa, Maritsa Plovdiv, Marmaris, mersin, Milas, Muğla, Niğde, Sarayköy, Say Antalya, Selçuklu, Silivri, Tarabya, Uşak, Yalova Master takımlarının bulunduğu kırk takım dörderli gruplar ile eşleşerek gruplarında üçer maç yaptılar. Cumartesi akşamı yarı finale kalan dört takımdan Batman Asrın Masterler, Batman Gençlerbirliği, Maritsa Plovdiv ve Manavgat Şelale Masterlerden; Final oynamaya hak kazanan Bulgaristan ekibi Maritsa Plovdiv’i penaltılarla 5 – 4 yenen Manavgat  Şelale Masterler beş gün içerisinde oynadığı birbirinden çekişmeli yedi karşılaşmanın ardından namağlup bitirdiği turnuva da kupanın sahibi oldu.

Turnuvanın sonunda ilk dört takıma kupa verilirken; katılımcı diğer takımlara da plaket verildi. Dinar Marseyas Masterlerinin plaketini aynı zamanda Yeni Dinar Spordan takım arkadaşı olan ve Merhum Erdoğan Akın’ın talebesi olan Osman Ergin’den alan Muhammet Yılmaz; turnuvanın Erdoğan Akın adına düzenlenmesinden dolayı organizayon da emeği geçenlere teşekkür etti. Bu arada Akın’ın arkadaşı olan ve Afyonkarahisar’da oynadığı dönemlerde beyefendiliğinin yanında golcülüğü ile anılan Adnan Kasabalı’ya da bir plaket verilerek onurlandırıldı.

 

Dr. Osman ERGİN

BayPass Dergisi.

T.S.T uzmanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ