İLÇEMİZDE “AMATÖR SPOR HAFTASI”ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANMIŞTIR

İLÇEMİZDE “AMATÖR SPOR HAFTASI”ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE  KUTLANMIŞTIR

 İLÇEMİZDE “AMATÖR SPOR HAFTASI”ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE  KUTLANMIŞTIR

 

10 Ekim 16 Ekim tarihleri arasındaki Amatör Spor Haftası kapsamında İlçemizde Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Doğan ÇAKIR tarafından çeşitli faaliyetler planlanarak farkındalık oluşturulması, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkınlıklarına özendirilmesi, gençlerimizin ve çocuklarımızın yeni sporlara kazandırılması amacıyla çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

 

İlçemizdeki Amatör spor kulüplerinin idarecileri ve sporcuları ziyaret edilerek spor yapmaları teşvik edilerek istek ve temennileri sorulmuştur.

 

İlçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Doğan ÇAKIR beraberinde Dinar Belediye Spor Kulüp Başkanı. Marsyas Masterler Kulüp Temsilcisi Muammer MAZLUM, Tatarlı Kulüp Başkanı ve Servet PAMUKÇU, Dinar Masterler Kulüp Temsilcisi Gültekin KOÇER ile birlikte Dinar Kaymakamı Sayın Mustafa ŞAHİN’e makamında ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 

Halkımızın düzenli spor yapmalarını teşvik etmek amacıyla İlçe Stadyumunda yürüyüş yapanlar, eksersiz aletlerinde çalışanların ziyaret edilerek istek ve temennileri sorulmuş ve kendilerine çiçekler verilmiştir.

 

Gençlerimizin ve amatör sporcuların düzenli spor yapmalarını sağlamak amacıyla İlçe Stadyumunda Genç Erkekler ve Kızlar atletizm yarışmaları, Spor salonunda Yıldız Kızlar ve Yıldız erkekler masa tenisi turnuvaları düzenlenmiştir.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara ödülleri Cumhuriyet Bayramı törenlerinde verilecektir.

İLÇEMİZDE AMATÖR SPOR HAFTASI DOLAYISIYLA YAPILAN SPORTİF FAALİYETLERDE DERECEYE GİREN SPORCULAR:

A-YILDIZLAR MASA TENİSİ TURNUVASI

YILDIZ KIZLAR:

1-Sonay Nur BAŞTÜRK   -Fatih Ortaokulu

2-Behiye Beyza BOYRAZ-Sermaye Piyasası Kurulu Ortaokulu

3-Fatma Zehra COŞKUN  -Fatih Ortaokulu

YILDIZ ERKEKLER:

1-Nebican BURUNKAYA-Özel Öğretmen Ünal Yılmaz Kolleji

2-Barış ÖZCAN                 -Özel Öğretmen Ünal Yılmaz Kolleji

3-İbrahim ÖZOĞLU          -Sermaye Piyasası Kurulu Ortaokulu

B-GENÇLER ATLETİZM YARIŞMALARI:

GENÇ KIZLAR (200 METRE)

1-Rabia Nur YAVUZ         -Şehit Şükrü Bayrakcı Kız Anadolu İmam Hatip lisesi

2-Özge ÇETİNKAYA        -Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi

3-Gamze DEMİR               -Fen Lisesi

GENÇ ERKEKLER (400 METRE)

1-Oğuzhan YİĞİT           -Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi

2-Bahadır Enes UÇAR    -Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi

3-Mert KARADENİZ      -Fen Lisesi

umut haber merkezi

18 Ekim 2016 Salı 15:16

amator-spor-haftasi-etkinlikleri-1 amator-spor-haftasi-etkinlikleri-2

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ