22 YIL SONRA ASKER ARKADAŞLARI ŞEHİTİ ZİYARETE GELDİLER

22 YIL SONRA ASKER ARKADAŞLARI ŞEHİTİ ZİYARETE GELDİLER

22 YIL SONRA ASKER ARKADAŞLARI ŞEHİTİ ZİYARETE GELDİLER

Dinar İlçesinin Doğanlı Kasabasından Mehmet Ali Karacan askerlik görevini Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde yapmakta iken 29 Eylül 1994 tarihinde şehitlik mertebesine ulaşmıştı.

Aradan tam 22 yıl geçmiş olmasına rağmen şehit ile aynı birlikte askerliklerini yapmış olan asker arkadaşları M.Ali  Karacan’ı unutmadılar. Ramazan bayramının son gününde Doğanlı Kasabasını ziyaret ettiler.

Şehit M.AliKaracan’ın asker arkadaşları, Davut Kuş, Mesut Çalık, Arif Erdem, Coşkun Gümüş, Bahadır Uğur, Atalay Keskin ve Süleyman Özkök önce şehitin baba ocağını ziyaret ettiler. Şehitin ailesiyle bayramlaştılar, şehitin evinde Kuran-ı Kerim okundu. Askerlik hatıraları yad edildi. Asker arkadaşlarıyla şehitin ailesi arasında duygusal anlar yaşandı.

Daha sonra asker arkadaşları topluca şehit M.Ali Karacan’ın kasaba mezarlığındaki mezarını ziyaret ederek şehitin ruhuna Fatihalar gönderdiler.

Olaydan çok etkilenen şehit ailesi; “Allah evladımızın asker arkadaşlarından razı olsun bizleri gururlandırdılar. Sanki Mehmet Ali gelmiş gibi hissettik” diyerek memnuniyetlerini burukta olsa belirttiler.

Şehitin asker arkadaşları da Mehmet Ali’nin yerinde bizlerde olabilirdik. O acı günü hiç unutamıyoruz. Ama inanıyoruz ki, şehitler ölmez. Bayramda ailesiyle bayramlaşmak, arkadaşımızın mezarını ziyaret etmek bizler için çok önemlibir görevdi, bu görevi yağmış olmaktan dolayı memnunuz dediler.

Şehitin asker arkadaşları yaptıkları açıklamada Doğanlı mezarlığındaki şehitliğin çok bakımsız olduğunu bu hususun kendilerini üzdüğünü yetkililerin bu problemi çözmelerinden memnuniyet duyacaklarını da ifade ettiler.

(Ramazan Gürbüz)

11 Temmuz 2016 Pazartesi 08:59

Şehidin arkadaşları (6) Şehidin arkadaşları (5) Şehidin arkadaşları (4) Şehidin arkadaşları (3) Şehidin arkadaşları (2)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ