Afşarlılar 22. Ağaç Bayramında Buluştu

Afşarlılar 22. Ağaç Bayramında Buluştu

Dinar’a bağlı Afşar Köyü’nde 22. ağaç bayramı şölen havasında gerçekleşti. Afşar Köylülerinin 1995 yılında ‘Çevreni sev çevreni koru’ sözleri ile başlattığı Ağaç Bayramı bu yılda da çok güzel görüntülere sahne oldu. Genç-Yaşlı, Kadın-erkek herkesin çam fidanı diktiği etkinlikte Afşar köylüleri dikimden sonra doyasıya eğlendiler.

Sosyal Kültür Derneği Başkanı Ramazan Çetin, Köy Muhtarı Nazım Aygündüz ve Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kamil Yılmaz’ın organize ettiği 22. Ağaç Bayramı’na katılan Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin köylülerin birlik ve beraberliğine hayran kalarak, fidan dikmenin önemine dikkatleri çekti. Böyle bir organizasyonu 22 yıldır gerçekleştiren Afşarlılara teşekkür eden Kaymakam Şahin köye düğün salonu yapılması sözü verdi.

KYK Öğrencilerinden Büyük Destek

Dinar Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü öğrencileri Müdür Nazım Yıldırım öncülüğünde Ağaç Bayramına katılarak fidan dikimi hususunda çok büyük destek verdi. Öğrencileriyle birlikte fidan diken Nazım Yıldırım, birçok fidanı toprakla buluşturduklarını, bu konuda yardımcı olan öğrencilerine teşekkür ettiğini söyledi.

22 yıldır 350 bin fidanı toprakla buluşturan Afşar Köylüleri, her yıl doğaya 16 bin fidan borçları olduğunu, tükettiklerini yerine koymak adına her yıl fidan dikimi gerçekleştireceklerini belirttiler. 23. Fidan dikiminde buluşmak üzere ayrılan Afşarlılar bu yılda da binlerce fidanı toprakla buluşturarak yeni bir rekor daha kırdı.

Haber foto: İsmail Yılmaz

IMG_2944 IMG_2952 IMG_2955 IMG_2961 IMG_2972 IMG_2977 IMG_2980 IMG_2981 IMG_2992 IMG_2993

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ