Dazkırılı Kadınlar Sinemada

Dazkırılı Kadınlar Sinemada

Dazkırı’da daha önce hiç sinemaya gitmemiş olan kadınlar, Dazkırı Kaymakamlığı’nın düzenlediği “Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında Denizli’de ilk kez sinemayla buluştu.

Dazkırı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’in izni ve manevi destekleri ile 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel çeşitli programlar hazırlandı. Bu kapsamda, hayatları boyunca hiç sinemaya gitmemiş 20 kadın için Denizli ilinde bulunan Terespark Alışveriş Merkezi’nde film ve gezi programı düzenlendi.

Yönetmenliğini Bülent İşbilen’in yaptığı Cem Gelinoğlu, Sami Aksu, Ezgi Tombul, Zeynep Aktuğ ve Emre Mutlu’nun oynadığı ‘Ali Kundilli’ isimli sinema filmini izleme imkanı bulan kadınların oldukça heyecanlı oldukları görülürken, programın ardından Çanakkale Savaşından kalan eserler, savaş esnasında yaşananları konul alan tablolar, madalyalar, askerlerin kullandığı çeşitli silahların yer aldığı ‘100’üncüYyılında Çanakkale’ sergisini gezme fırsatı buldular.

Teraspark ve Sümerpark Alışveriş Merkezlerini gezen grup ardından Denizli Polisevinde öğle yemeği yediler. Programa katılan kadınlar ilk defa sinemada film izlemenin heyecanı ve sevincini yaşarken programı düzenleyen yetkililere teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

kaynak: foto  dazkırı belediyesi

IMG_2785 IMG_2791

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ