Özkaya TOKİ Evleri Dinar’a Hayırlı Olsun

Özkaya TOKİ Evleri Dinar’a Hayırlı Olsun

Özkaya TOKİ Evleri Dinar’a Hayırlı Olsun

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Dinar’a yapılacak olan 800 adet toplu konutun ihalesinin 12 Haziran 2017 günü itibariyle yapıldığını, gerçekleşen yapım ihalesinin hangi firmanın aldığının kısa bir süre içerisinde açıklanacağını söyledi.  Afyonkarahisar İli, Dinar İlçesi, İncirli Mahallesi 3. Etap 800 Adet Konut , 1 Adet 9 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Camii İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşinin Dinar’a hayırlı olmasını dileyen Milletvekili Özkaya ihale detaylarıyla alakalı verdiği bilgilerde şunları söyledi, “Uzun bir süredir ilçenin gündeminde olan Toplu Konutlar ihale edildi. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. Teslim edilen tarihten itibaren 750 gün içerisinde de evler vatandaşlarımıza teslim edilecek. TOKİ Dinar konutları yatay mimariye uygun olacak. TOKİ Dinar 3. etap konutları yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde 4 katlı olarak tasarlandı. Konutların 407’si 2+1, 303’ü 3+1 ve 90’ı ise 4+1 planında inşa edilecek.Yöresel mimari unsurlar kullanılacak.Mahalle konseptli projede modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak” dedi.

Edinilen bilgiye göre konutların ihaleye çıkmasıyla başlayacak olan yapım işleri % 30′ ulaştıktan sonra, TOKİ tarafından bazı hesaplamalar yapılarak şerefiye bedelleri belirlenecek. Daha sonra Evlerin kuraları çekilerek Hangi daire kime ait olduğunun belirlenmesinin ardından 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi hak sahibi vatandaşlarla sözleşmeler imzalanacak ve ilk peşinatlar TOKİ’ye ödenecek.  Sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte 3+1 ve 4+1 evlere sahip olan vatandaşların aylık ödemeleri hemen başlayacak. Küçük evler olarak tabir edilen 2+1 75 M2 olanların taksitleri ise evlerin tamamen yapılıp teslim edildiğinde ödemeleri başlayacak.

Vatandaşlar Merakla Bekliyordu

TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak için gün sayan vatandaşlar nihayet muradına erecek. TOKİ’den edinilen bilgiler ışığında yakın zamanda ihaleye çıkacak olan konutlar Dinar’da yükselmeye başlayacak. 75 M2 olan evlerin ödemlerinin ev tesliminde başlayacak olması da vatandaşlar için büyük avantaj oldu. Kirada oturan ve kira ödeyen vatandaşlara ayrı bir yük binmemiş oldu. Evlerini teslim aldıktan sonra aylık taksit ödeyecek olan 2+1 sahipleri derin bir nefes aldı.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dinarlı dedi ki:

    Peki 3+1lerin ilk ödemesi ne zaman baslayacak tahmini hangi aya denk gelir acaba

BİR YORUM YAZ