122 Belediye İşçisi Sendikaya Üye Oldu

122 Belediye İşçisi Sendikaya Üye Oldu

122 Belediye İşçisi Sendikaya Üye Oldu

Dinar Belediyesinde taşeron olarak çalışmakta iken kanun hükmünde kararname ile kadroya alınan 122 işçi Belediye İş Sendikasına üye oldu.

Dinar Belediye İşçilerinin isteği üzerine Dinar’a gelen sendika yetkilileri işçilerin üyelik işlemlerini yaptı.

Türk İş Konfederasyonuna bağlı Belediye İŞ Sendikası Afyonkarahisar temsilcileriyle Belediye Kültür Merkezi toplantı salonunda bir araya gelen işçiler gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra üyelik işlemlerini tamamladılar.

Belediye İş sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Yücel Şahin ve beraberindeki heyet Belediye Şirket sorumlusu Muharrem Esen’inde katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Belediye İş sendika Başkanı Yücel Şahin belediye işçilerine yaptığı konuşmasında, işçilerin sendikaya üye olarak ileride yapılacak olan toplu sözleşmeyle birlikte her türlü haklarının savunulacağını ve her daim işçinin yanında olacaklarını söyledi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise, belediye işçilerinin önceden taşeron işçi olduklarını şimdi ise belediye personeli olarak hizmet vermeye başladıklarını ifade ederek şunları söyledi, “Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bizde de eşit işe eşit maaş uygulanmıyor. Çalışanların mutlaka haklarının verilmesini dile getiriyoruz.  Ben çalışanlarımızın tarafındayım. Çalışanlarıma işçi gözüyle bakmam. Bende siz gibi emekçiyim. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışalım. Özlük haklarınızla alakalı bazı çalışmalar yaptık. 1 Temmuz itibariyle maaşlarınıza % 8 oranında zam yapıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ