DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN  STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN   STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

DİNAR DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN 

STRES VE STRESLE BAŞA ÇIKMA SEMİNERİ

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 16/04/2019 tarihinde  Belediye Kültür  Salonunda hakkında denetimli serbestlik tedbiri verilen 70 hükümlüye Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri konulu seminer düzenlenmiştir.

Seminerde  denetimli serbestlik müdürlüğü öğretmeni Bekir GÜÇ tarafından;  stresin tanımı,

nedenleri, stresin kaynağı, stresin süresine ve oluşturduğu etkiye göre sınıflandırılması, stresin (fiziksel, davranışsal, duygusal ve zihinsel) belirtileri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca stresle başa çıkma yolları hakkında  yükümlülere; bedenle ilgili yöntemler  (gevşeme teknikleri, fiziksel egzersiz, doğru beslenme), zihinsel yöntemler (olumlu ve yapıcı düşünme tarzı ),davranışsal yöntemler (zamanı iyi kullanma, sosyal destek sistemlerinden yararlanma, etkili iletişim becerileri geliştirmek, girişkenlik becerilerimizi ve problem çözme becerilerimizi geliştirmek) konularında  bilgi verildi.

Ayrıca; günümüz yaşamında, strese toplumun her kesiminden insanın maruz kaldığı ve bu durumun basit tekniklerle ortadan kaldırılabileceği belirtilerek, programda hükümlülerin soruları ve çözüm önerileri de paylaşıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ