‘Eğitim Analizi Yapılmalı’

‘Eğitim Analizi Yapılmalı’

‘Eğitim Analizi Yapılmalı’

Dinar’da ikamet eden ve çeşitli okullarda öğrencisi bulunan veliler ilçede eğitim araştırmasının yapılmasını istedi. Yapılacak araştırmaya göre ortaöğretim kurumlarında ve Dinar Meslek Yüksek Okulunda açılabilecek yararlı bölümlerin kurulması gerektiğini belirtti.

Bazı öğrenci velileri ise, ilçede kurulacak eğitim komisyonunun bu işi yürütebileceğini, detaylı bir araştırma ile Dinar’ın şimdiki ve ilerleyen zamanlarda ne tür okul ve hangi çeşit bölümlere ihtiyaç duyacağının ortaya çıkacağını savundu.

“Komisyon Kurulmalı”

Öğrenci velileri Dinar’da eğitim ile ilgili bazı değerlendirmelerde bulunarak gazetecilere şu açıklamaları yaptılar, ‘Öğrenci velileri olarak ilçede istihdam durumu, iş ve işçi kapasitesi ve hammadde durumuna göre şimdi ya da ileride sanayileşebilecek iş kollarının okullarının ya da bölümlerinin açılmasını istiyoruz. Mesela Dinar METEM’de öğrencisi azalmış, rağbeti düşmüş ve iş alanı daralmış olan bölümlerin kapatılıp yerine şimdiki zamana ve iş ortamlarına uygun bölümlerin açılması gerekmektedir” dediler.

İsmail Yılmaz-Dinar

05 Ekim 2015 Çarşamba 13:55

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ