Konsey Başkanı Seçildi

Konsey Başkanı Seçildi

Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Kolejinde 58 öğrencinin oy kullanımı sonucunda okulun konsey başkanı seçimleri gerçekleştirildi.

 Tamamen gerçek seçim kuralları ve usullerine göre yapılan Başkanlık seçimlerinde İlçe Seçim Kurulu usul ve kanunlarına uygun oy pusulalarını ve zarfları orijinal seçim sandığıyla birlikte okula getirildi.

 

Okul içerisinde oluşturulan bir alanda sandık kurulu oluşturuldu. Sandık Başkanlığını Okul İdari Müdürü Rabia Söyler Sarı’nın yaptığı seçimlerde sandık kurulu üyeleri de öğrencilerden oluştu. Sandık kurulu üyelerinin yemin etmesiyle başlayan seçimlerde Başkan adaylarının resimleri ve isimlerinin bulunduğu oy pusulaları ve zarflar tek tek mühürlendi. Daha sonra ise oy kullanacak seçmen öğrenciler listeden tek tek çağırılarak gizli bölmede oy kullandırıldı. Oy kullanma işlemini gerçekleştiren öğrenciler kullandıkları oyları zarfların içerisine koyarak şeffaf sandığın içerisine attı.

 

Toplamda 6 Konsey Başkanı Adayının yarıştığı seçimlerde adaylar olan, Elif Köroğlu, Enfal Enes Sezgin, Emin Ubeyde Tunabeli, Fikret Kaan Çetin, Ergün Beyazıt ve yunus Sezgin seçimler öncesinde birer konuşma gerçekleştirerek öğrenci seçmenlere yapacağı icraatları son kez anlattı. Bir hafta öncesinden propaganda döneminin başladığı Özel Kolej’de seçimlere son bir saat kala seçim propagandaları yasaklandı.

Gerçekleşen seçim sonuçlarına göre toplamda 58 oy kullanıldı. Elif Köroğlu 28 oy, Enfal Enes Sezgin 18 oy, Emin Ubeyde Turanbeli 3, Fikret Kaan Çetin 3, Ergün Beyazıt 4 ve Yunus Sezgin 3 oy aldı. Buna göre okulun konsey başkanı Elif Köroğlu oldu.

 

Konsey Başkanlığını kazanmayı başaran Elif Köroğlu kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür ederek, öğrenciler için okulu için ne gerekiyorsa yapacağını, koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüteceğini söyledi.

Özel Kolej konsey yönetimi ise şu isimlerden oluştu, Ergün Beyazıt, Durmuş Demirtaş, ırmak Türkoğlu, Aleyna Coşkun.

Konsey Başkanlığı seçimlerinde ise dikkatleri çeken en önemli olay başkanlığa iki kardeşin aynı anda aday olmasıydı. Enfal Enes Sezgin ve yunus Sezgin kardeşlerin ikisi de konsey başkanlığı için yarıştı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ