Özel Kolej’de 20 Mezun Öğrenciden 4 Öğrenci Fen Lisesine Yerleşti

Özel Kolej’de 20 Mezun Öğrenciden 4 Öğrenci Fen Lisesine Yerleşti

Özel Kolej’de 20 Mezun Öğrenciden 4 Öğrenci Fen Lisesine Yerleşti

LGS sonuçlarının açıklanmasıyla bu yıl ilk defa uygulanan yerel yerleştirme sistemi yani evine en yakın okulu tercih ile birlikte öğrenciler hangi okullara yerleştiğini öğrendi.

Bu yıl uygulanan yeni sistemle alakalı bazı açıklamalarda bulunan Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji Müdürü Ünal Yılmaz, 2017-2018 eğitim-öğretim sezonunda 20 öğrenciyi mezun ettiklerini ve bu öğrencilerden 4 tanesinin Fen Lisesini kazandığını söyledi. Sistemden kaynaklı Dinar’da 100 öğrencinin hiçbir yere yerleştirilemediğini de ifade eden Yılmaz şunları söyledi, “Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Kolejimizde mezun verdiğimiz yirmi öğrencimizden 4 tanesi Fen Lisesine yerleşti. 2 öğrencimiz sistemden kaynaklı yerleşemedi, ancak Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre hiç kimsenin açıkta kalmayacağı ve ikinci yerleştirmelerin ise 10-16 Ağustos 2018 tarihinde yapılacağı belirtildi. Dinarlı velilerimiz gayet sakin olsunlar çocukları yerleşemeyen hiçbir çocuğumuz kalmayacaktır. Kolejimizdeki mezun olan diğer 16 öğrencimiz ise yine çeşitli Anadolu Liselerine yerleştirildiler. Bu yıl ilk defa uygulanan yerel ve merkezi yerleştirme sistemi ile çok yüksek puan alan öğrencilerinde yerleştirilemediğini görüyoruz. Bu konuda öğrenci velilerinden birçok itirazlar gelecektir. Ancak ikinci yerleştirme sonuçlarından sonra ise herkes hak ettiği okula gidecektir” dedi.

Öğrencilerimizi Kutluyor ve Tebrik Ediyorum

Dinar’da özel kolej müdürü Ünal Yılmaz ortaokul olarak verilen 20 mezun öğrenciden 4 tanesinin Fen Lisesini kazanmasının büyük bir başarı olduğunu, % 25 oranında öğrencilerin en iyi okula yerleştiğini söyledi. Öğrencileri ve ailelerini kutladığını da kaydeden Yılmaz, “20 Öğrencimizde en iyi okullara yerleşmiş durumda. Velilerimizin, öğrenci ve öğretmenlerimizin gayretli çalışmaları sonucunda bu başarıya ulaştık. Bu başarı da katkısı bulunan öğretmen ve velilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ