Sincap Çocuk Tiyatrosu Uluköy İlk Okulunda

Sincap Çocuk Tiyatrosu Uluköy İlk Okulunda

Sincap Çocuk Tiyatrosu Uluköy İlk Okulunda

Ankara Sincap Çocuk Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve orman sevgisini aşılayan tiyatro oyunu Dinar’a bağlı Ulu Köy İlk Okulunda sergilendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Türkiye’nin dört bir yanında tiyatro oyunları sergileyen Sincap Çocuk Tiyatrosu bu seferde minik öğrencilere orman sevgisini aşıladı.

Uluköy İlk Okulunda sahne alan tiyatro oyununda Tuğçe Yanardağ Sincap Karekterini, Özlem Kavun Orman Muhafaza Memurunu, Seçil Yıldırım Baltalı Kadını, Bünyamin Kaya ise ormandaki Ayı karakterini canlandırdı.

İlk Okul Öğrencilerinin çok büyük zevk alarak izlediği tiyatro oyunu ile alakalı Umut Haber’e bazı açıklamalarda bulunan Eğitmen Tiyatro Sanatçısı Özlem Kavun oyunun öğrenciler açısından çok faydalı olduğunu, ormanları ve doğamızı çocukların en iyi şekilde koruyacaklarına inandığını belirterek şunları söyledi, “Orman Genel Müdürlüğümüz işbirliğinde Türkiye’nin dört biryanında orman sevgisini çocuklarımıza en iyi şekilde anlatmak için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tiyatro oyuncuları olarak çocuklarımıza oyunlarımızda ormanları korumayı ve orman yangınlarına karşı neler yapılması gerektiğiyle alakalı konuları işliyoruz. Bu sayede ise ormanlara karşı son derece sorumlu bireyler yetişmiş oluyor” dedi. kynk: Umut Haber

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ