Yeni Dönem Hayırlı Olsun

Yeni Dönem Hayırlı Olsun

Yeni Dönem Hayırlı Olsun

Dinar’da 2018-2019 Yılı Eğitim-Öğretim Sezonu Yeniyol İlk Okulu’nun düzenlemiş olduğu resmi kutlama programı ile başladı.

İlk olarak Hükümet konağı önünde çelenk bırakma töreni düzenlendi. Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çelengi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle sona eren program daha sonra Yeniyol İlk Okulu bahçesinde devam etti.

İlk Öğretim Haftası nedeniyle düzenlenen programda açılış konuşması gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu şunları söyledi, “Bugün ülke genelinde 18 milyon, ilçemizde ise toplam 8.650 öğrenci 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dersine başlayacaktır. Bu eğitim-öğretim yılının sağlıklı, mutlu, huzurlu, verimli bir yıl olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz bu hafta ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de ilköğretim haftası olarak coşkuyla kutlanmaktadır” dedi.

Dinar’da görevine yeni başlayan İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ise ilköğretim haftasında yaptığı konuşmasında, 2018-2019 eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını ifade ederek şunları söyledi, “Bu gün önemli bir gün. Dinar’da sekiz bini geçen öğrenci sayımız, Türkiye’de ise 20 milyon civarında öğrencimiz eğitim-öğretime başlıyor. Eğitim bizim için Cumhuriyetimiz için en önemli meseledir. Çünkü eğitimle ancak biz insanlığı ve birey olmayı öğreniyoruz. Ülkemiz kurulduğunda % 3 ya da 5 oranında okuma yazma vardı. O günden bu güne eğitim meselesi öncelikli bir mesele haline gelip en öne alınmıştır. Şimdiki okuma yazma oranımız ise % 98 dir. Sadece okullarda değil, düzenlenen okuma- yazma seferberlikleriyle halkımız en iyi şekilde eğitilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk bizzat kendisi kara tahtanın başına geçerek öğretmenlik yağmıştır. O günden bu güne eğitim ülkemiz için çok önemli ve değerli olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde olan okuma yazma seferberliği devam ediyor. Ben herkesin yeni eğitim öğretim yılını kutluyorum. İlçemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından ise kutlama programı öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli etkinliklerle devam etti. Haber Foto: Umut Haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ