Belediye Bandomuz Bodrumda

Belediye Bandomuz Bodrumda

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Bodrum Dans Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 16ncısı gerçekleştirilen uluslararası Bodrum Dans Festivali renkli görüntülerle devam etti.


Festival kapsam
ında Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ve Turgutreis  Meydanında çeşitli dans etkinlikleri düzenlendi. Festivalin 3’üncü gününde festivale katılan yerli ve yabancı gruplar Kumbahçe Mahallesinden başlayarak Cumhuriyet Caddesi üzerinden Bodrum Kalesine kadar yürüyerek kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.
Bodrum Kalesi Kuzey Hende
ğinde yaklaşık 800 kişinin izlediği dans gösterileri öncesi, Afyon Dinar Belediye Bandosu çaldığı şarkılar ile seyircileri coştururken, Dinar Bando Şefi Gazi Yılmaz’ın     İstikla Marşı’nı şiir olarak okuması da izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Dinar Belediye Bandosunun gösterisinin ardından festivale katılan ülkeler ve dans grupları ülke bayraklarıyla birlikte seromoni için sahneye çıktı. Seromoni sonrası 10uncu yıl marşı eşliğinde kulislere giren dans grupları sırayla sahne aldı.

 

Yunanistan , Bulgaristan ,Ukranya, Kırgızistan ve  Estonya’dan yabancı ve Türk grupların dans gösterileriyle devam eden gece yaklaşık 3 saat sürerken bir çok dans grubu yoğun alkış alarak izleyenlere güzel bir gece yaşattı.

www.dinar.bel.tr

02 Haziran 2015 Salı   11:26

CGR_9508 CGR_9560

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ