Demokrasi Şehitleri Anıldı

Demokrasi Şehitleri Anıldı

Demokrasi Şehitleri Anıldı

Dinar’da 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri çerçevesinde çeşitli programlar düzenlendi. Cumhuriyet caddesini dolduran vatandaşlar, birlik ve beraberlik içerisinde hain darbe kalkışmasında yaşamını yitiren askeri polis ve sivil vatandaşlarımız için yas tutu.

Dinar’da düzenlenen etkinlikler 21.30’da Dinar Belediye Bandosunun hazırladığı konser ile başladı. 22.30’da Halk yürüyüşü için hazırlanan kortej, ilçe protokolünün de katılımlarıyla, adliye caddesinden, Atatürk Parkı önünden yeniden başladığı yer olan Cumhuriyet caddesinde son buldu. Çok yoğun bir kalabalığın katılım gösterdiği şehitleri anma programında davetlilere dondurma, meyve suyu, su ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. Programın açılışı ve resmi konuşmalar ise saat 23.00’da Cumhuriyet Caddesine kurulan platformda yapıldı. İlk olarak Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın konuşma gerçekleştirdiği programda, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin de konuşmasını gerçekleştirerek şehitleri andı.

Konuşmaların ardından ise Hafız mevlithan Bilal Demiryürek ve TRT Ankara radyosu sanatçısı Ömer Faruk Güney’in ilahi ve kaside dinletisi sunuldu. Gece 00.13’te sala okunmasıyla devam eden program Grup Beyza ilahi dinletisi ve 02.37’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın led ekrandan canlı yayında konuşmasıyla sona erdi. Haber Foto: Umut Haber Merkezi

     

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ