DEPREMDEN 23 YIL GEÇTİ UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

DEPREMDEN 23 YIL GEÇTİ UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

Dinar 1 Ekim1995 depreminden 23 yıl geçti unutmadık ve unutmayacağız.1 Ekim 2018 Pazartesi günü öğle namazından önce Müftülüğümüzün cami imam hatiplerinden Muharrem ÖZTÜRK, İdris ÖZÇELİK, Adil ZENGİN, Ertan DEMİREL VE H.Ali CEYLAN beşlisinin okuduğu mevlit ve dualar Deprem ve tüm şehitlerle izleyenlerin ölmüşlerine bağışlandıktan sonra namaz sonrası Dinar Belediyesinin kazanlarla hazırladığı aşureyi 3 cami önünde dağıtıldı.

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİNDE 3 SAATLİK PROĞRAMLA ANILDI

Aynı gün Dinar Türk Ocakları Şubesinin Belediye Düğün salonu altındaki bürosunda ocak başkanı Raif Öztürk ün hazırladığı program saat 17.00 de başlayıp 18.00 de sona erdi.

2018-2019 Faaliyet dönemini 1 Ekim 1995 Dinar Depremi şehitlerini anma programı ile yapılan etkinlikte Emekli öğretmen Dede CİHAN ve Başkan Raif ÖZTÜRK’ün birlikte sundukları programda 1995 Dinar Depreminden görüntüler perdeye aktarılırken Yazarlar ve Şairler Derneğinin şair üyeleri Deprem konulu şiirler okudu. Başkan Yaşar Sağlam açıklamalarda bulundu ve Raif Öztürk’ün Deprem hakkındaki duygusal konuşmaları sonrasında slayt gösterileri ile gelecek yıllarda buluşulmak temennisiyle etkinlik sona erdi.

Şehitlerimizin Ruhu şad olsun. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın.

AYHAN KALKAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ