DİNAR FATİH ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ

DİNAR FATİH ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI DAVRANIŞ

Fatih Ortaokulu öğrencilerinden Mustafa Ertürk, Mehmet Sarıkaya ve Ramazan Karahan adlı öğrencilerimiz mahallelerinde gördükleri birisinin ayağı çıkık diğerinin ayağı kırık iki köpek yavrusuna sahiplenerek bakımını yapmaya çalıştılar. Ayaklarının kırık olduğunu gördüklerinde yardım etmek istediler. Bu amaçla matematik öğretmenimiz Erkan Biter’e haber verdiler. Öğrencilerin bu duyarlı davranışına öğretmenimiz Erkan Biter duyarsız kalmayarak çocuklarla beraber veterinere götürdüler. Veterinerin ayaklarındaki kırığın burada tedavisinin mümkün olmadığını veteriner fakültelerinde tedavisinin yapılabileceğini söylemesi üzerine tedavisi Dinar’da yapılamadı.

Duyarlı öğrencilerimiz köpek yavrularımıza yardım etmekte karalıydılar. Okul müdür yardımcısı Kasım İrioğlu’na durumu anlattılar. Tedavinin burada olamayacağını veteriner fakültelerinde tedavisinin olabileceğini gerekirse para toplayarak bu köpek yavrularına yardım etmek istediklerini söylediler. Okul müdür yardımcısı Kasım İrioğlu öncelikle Burdur hayvan barınağı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile irtibata geçti. Vakit kaybetmeden Dinar Belediyesi veterineri Oğuz Başkaya ile görüştü. Veteriner Oğuz Başkaya Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesiyle görüşerek Dinar Belediyesi zabıta amirliğine ait araçla köpek yavrularının tedavisinin yapılmasını sağlamıştır.

Her canlının yaşama hakkı, kaliteli yaşama hakkı vardır. Bu canlı hayvan bile olsa. Bu köpek yavrularının tedavilerinin yapılması için çapa harcayan Mustafa Ertürk, Mehmet Sarıkaya ve Ramazan Karahan adlı öğrencilerimize bu merhametli hayvan sevgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin duyarlı davranışlarına aynı duyarlılıkla cevap verip tedavileri konusunda yardımcı olmaya çalışan matematik öğretmenimiz Erkan Biter’e, müdür yardımcımız Kasım İrioğlu’na özellikle de Dinar Belediyesi veterineri Oğuz Başkaya’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ