Dinar’da 30 Ağustos

Dinar’da 30 Ağustos

Dinar’da 30 Ağustos

30 Ağustos Zafer Bayramı Dinar’da düzenlenen resmi törenle kutlandı. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 94. Yıl dönümü nedeniyle Dinar İlçe Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Kaymakamlık Makamı, Garnizon Komutanlığı Makamı ve Belediye Başkanlığı Makamı çelenkleri ATA’nın manevi huzuruna bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle devam eden kutlama programında günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Dinar İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker Karademir şunları söyledi, “30 Ağustos 1922’de kazandığımız büyük zaferin 94. Yılını ulusça kutlamanın haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başlatmış Amasya Genelgesi’nin yayımlanmasının ardından Erzurum ve Sivas kongreleri ile milli birlik ve beraberlik sağlanarak tek bir vücut haline gelinmiştir. Atatürk’ün başkomutanlığında yapılan bu savaş “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” olarak adlandırılmış, Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir’e kadar takip edilmiş 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmanlardan tamamen temizlenmiştir. Türkiye Cumhuriyetimizin varlığını devam ettirmek adına var gücümüzle çalışacağımızı ifade ederek burada bulunan herkesin ve Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını canı gönülden kutlarım’ dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ünal Koca 30 Ağustos Zafer Bayramına özel şiir okudu.

Daha sonra ise Dinar ilçe kaymakamlık makamında İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı İlker Karademir ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar tebrikleri kabul etti.

haber ve foto: Umut Haber Merkezi

30 Ağustos 2016 Salı 10:37

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ