Dinar’da Çanakkale Şehitlerimiz Anıldı

Dinar’da Çanakkale Şehitlerimiz Anıldı

Dinar’da Çanakkale Şehitlerimiz Anıldı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı Dinar’da gerçekleştirildi.

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına, kaymakamlık makamı, belediye başkanlığı makamı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilciliğinin çelenklerinin bırakılmasıyla program başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona eren çelenk bırakma merasimi akabinde protokol üyeleri gazi ve şehit aileleri derneklerini ziyaret etti. Son olarak ise Dinar asri mezarlığında bulunan şehit mezarları ziyaret edilerek dualar okundu.

 

Anma Programı MTAL’de Yapıldı

Bu yıl Dinar Anadolu Lisesi tarafından organize edilen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı Dinar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda yapıldı.

Dinar Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Miracan Özyurt ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Hasan Hüseyin Uğur tarafından sunuculuğu yapılan program da günün anlam ve önemini belirten konuşmaları okulun tarih öğretmeni, Gülsüm Demirel ve Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Temsilcisi Hasan Ceylan, Jandarma Astsubay Çavuş Ender İlhan yaptı. yaptı.

 

 

Yapılan konuşmanın ardından ise Dinar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan video gösterimi, şehidin son mektubu adlı şiir, şehitlerimizle ilgili canlandırma, Kuran-ı Kerim tilaveti, ordunun duası, şehidin vasiyetinin okunmasıyla program devam etti.

İlçe protokol üyeleri tarafından ise 18 Mart için yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödleri verildi.   

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ