Dinar’da Kurban Bayramı Kutlandı

Dinar’da Kurban Bayramı Kutlandı

Dinar’da Kurban Bayramı Kutlandı

Dinar Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kurban Bayramı kutlama programı Park Ala Toplantı ve Seminer Salonunda gerçekleştirildi.

Ak Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşların katıldığı programda herkes bir biriyle bayramlaştı. Sunuculuğunu Dinar SYDV Müdürü İrfan Yüksel’in yaptığı programda ev sahibi olarak bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin şunları söyledi, “Bayramlar birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Küskünlerin barıştığı, dargınların kucaklaştığı bu günlerde Arakan’daki Müslümanlara yapılan zulmü de hatırlatmadan geçemeyeceğim. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz zulme uğruyor. Rabbim onlara sabır versin” dedi.

Başkan Acar Herkesin Kurban Bayramı Kutlu Olsun

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Kurban Bayramı kutlama merasiminde yaptığı konuşmasında, “Mukaddes bayramlarımız; sevgi, hoşgörü, dostluk duygularını ve vicdani muhasebeyi en yoğun olarak yaşadığımız günlerdir. Birlik ve beraberlik duygularımızın güçlenmesi, sevgi ve hoşgörünün önemine dikkat çekmesi açısından, aile ve toplum hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip Kurban Bayram’ımızın tüm insanlığa sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.dedi.

Son olarak bir konuşma gerçekleştiren Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ise, “Tüm İslam aleminin bu müstesna günleri barış, huzur ve kardeşlik duyguları içerisinde kutlamalarını ve bayram coşkusunu tüm yoğunluğuyla yaşamaları en büyük dileğimizdir. Kurban Bayramı, Hz. İbrahim kıssasında da görüldüğü gibi insanın en çok sevdiği şeyden vazgeçmesiyle Yüce Allah’a en derin ve samimi hislerle yaklaşmasının adıdır. Kurban ibadeti zekat ve fıtır sadakası vermek gibi bir takım ibadetlerden daha fazla fedakarlık ve adanmışlık gerektirir. Takva ve ilahi emre itaatte Kurban, Yüce Yaratıcımız için en güzel bir sınav vesilesidir. Aynı zamanda verilen nimetlere karşı bir şükür olan bu ibadet ile günahlardan arınmamız, Rabbimizin rızasını kazanmamız için büyük bir fırsattır. İslamiyet sadece kendi mensuplarına değil bütün insanlara hangi dinden olurlarsa olsunlar Kurban eti vermeyi hoş görmüştür. Hz. İbrahim’in geleneğinden bu güne kadar uzanan ve toplumsal kaynaşmayı toplumun tüm fertlerini yayan Kurban ibadeti, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları da aşılar.

Bu vesile ile, Kurban Bayramı’nın dünyaya ve ülkemize huzur ve barış getirmesi temenni eder, tüm İslam Alemi’nin Kurban Bayram’ını en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluk dileklerim.” Dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ