Emekli Öğretmen Hasan Alpars’ın Şiir Kitabı “Gönülden Süzülenler” çıktı

Emekli Öğretmen Hasan Alpars’ın Şiir Kitabı “Gönülden Süzülenler” çıktı

Emekli Öğretmen Hasan Alpars’ın Şiir Kitabı “Gönülden Süzülenler” çıktı

Dinar’da ve Ülke genelinde çeşitli okullarda idarecilik ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmış, eğitim ve öğretime 40 yıl hizmet ederek çok büyük katkı sağlamış olan Emekli Öğretmen Hasan Alpars’ın ilk şiir kitabı çıktı. Gönülden süzülenler ismini verdiği kitabında çeşitli duygularda şiirlerini yayınlayan Alpars, çok başarılı bir performansla şiir yazarları bölümüne adını yazdırmayı başardı. İlerleyen dönemlerde yeni kitaplarının çıkacağı sinyallerini de veren Alpars, şiir yazmak ve okumadan ziyade şiiri insanlara nasıl sevdirebiliriz şeklinde düşünerek hareket etmeye başladığını, ilerleyen zaman dilimlerinde farklı kitapların basılabileceğini söyledi.

Hasan Alpars Kimdir?

3 Mayıs 1950 tarihinde Dinar İlçesi Kadılar köyünde dünyaya geldi. İlk Okulu köyde okudum. Orta öğrenimini Dinar Lisesinde tamamladı. 1975 Yılında Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsünün Türkçe bölümünden, Türkçe Öğretmeni olarak mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinden Türk Dili ve Edebiyatı diplomasını aldı.

Sırayla Kütahya, Simav İmam Hatip Lisesi, Adana Yüreğil Orta Okulu, Haydarlı Ortaokulu-Lisesi, Uluköy Orta Okulu, Dinar Endüstri Meslek Lİsesi, Konya ilinde Kuvvayi Milliye ve Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Haşhaş Orta Okulu Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliklerinde bulundu. Değişik görev ve yerlerinde idarecilik yaptı. 2015 yılında Konya İli merkez Cumhuriyet Mahallesi, Ahmet Haşhaş Ortaokulunda görev yaparken emekli oldu.

Dinar Türk Ocakları ve Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği Üyesi olan şair, Dinar’da ikamet etmekte ve sosyal etkinliklere katkı sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ