Emniyet Mahallesi’nin Muhtar adayı!

Emniyet Mahallesi’nin Muhtar adayı!

Emniyet Mahallesi’nin Muhtar adayı!

Başkan adayı gibi

“Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.”

Dinar’da doğup büyüyen,22 yıldır Emniyet mahallesinde ikamet eden, 38 yıl Milli Eğitime hizmet verdikten sonra emekli olan Eğitimci/Gazeteci/Kızılaycı Eyüp ŞAHİN Emniyet mahallesine Muhtar adayı oldu.

 Görev yaptığı süre içerisinde Dinar’da her alanda ilkleri gerçekleştiren Eyüp Şahin; “Hizmet için göreve talibim. Muhtarlık ek işim değil ilk işim olacaktır. Dedi”

Dinar’da “İLKLERİ” gerçekleştiren, spor, Sanat,  Folklor, Gazetecilik, Kızılay, Sosyal kültürel faaliyetler, İlçemizin ve bölgemizdeki etkinliklerde organizatörlük yapan ilçemizin ekonomik ve iş alanın gelişmesi için konfeksiyon ve Tekstil sektörünün Dinar’a girmesi için çaba sarf eden Emekli Müdür ve Öğretmen Eyüp ŞAHİN mahallesine hizmet için muhtar adayım dedi.

Eyüp ŞAHİN;Spor alanında İlçe spor müdürlüğü, Futbol hakemliği, Gözlemcilik yapan, Ulusal basında muhabirlik yaptı.

 Kızılay başkanlığı döneminde Dinar’da ilk defa TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ yaptı Öğrencilere burs, eğitim ve öğretim desteği, ücretsiz Çanakkale gezileri, Öğrencilere sosyal etkinlik kapsamında kamp imkânı sağladı.

İlçemiz Hükümet konağına o tarihlerde hiçbir il ve ilçede olmayan ŞEHİTLER KÖŞESİ yaptı. Ve Gazi ve Şehitlerimizin anılması konusunda sürekli etkinlikler düzenledi.

Folklor antrenörü olarak Dinar Folklor’unun yaşatılması için mücadele verdi, ekipler yetiştirdi. İlimizde ve ilimizi temsilen katıldığı yarışmalarda ilçemize ödüller kazandırdı. Folklor alanında Dinar’da ilk defa Halkoyunları, THM ses, Yöresel yemeklerimiz, Yöresel giysilerimiz konulu yarışmalar düzenledi.

Folklor değerlerimiz yaşatılması için ilçemizde ve bölgemizdeki etkinliklere imza atmıştır.

Eyüp Şahin’in ilçemize yaptığı çalışmalar saymakla bitmez. 38 yıllık meslek hayatında başarısından dolayı sayısız ödüller almıştır. Yaptığı projeler mesleki eğitim’de ders konusu olmuştur.

İlçemizde üç kez “ 1 EKİM DİNAR” konulu kendi çektiği fotoğraflardan oluşan Fotoğraf sergisi açmıştır.

Eğitimci/Gazeteci/Kızılaycı olan Eyüp ŞAHİN şimdide hizmet için Emniyet Mahallesine Hizmet için aday oldum.

“Muhtarlık ek işim değil, İlk işim olacaktır”. Dedi. Birinci projem;

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın 
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir. 
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın 
Bir vatan kalbinin attığı yerdir. 

Şiirde de olduğu gibi vatan kalbinin attığı topraklara, Gelibolu’ya, Çanakkale’ye ücretsiz olarak 50 annemizi götüreceğim.

 

 

 

   

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ