Kadınlar Günü, Saygı Günü

Kadınlar Günü, Saygı Günü

8 mart dünya kadınlar günü Tüm kadınların gününü kutlarım

Ama kadınlarımızın,annelerimizin,kızlarımızın bu günkü durumu nedir,gerçekten ömür boyu saygı duyuyor muyuz kadınlarımıza yoksa sadece bir gün adet üzere kutluyor muyuz.

Yüce dinimiz ,cenneti kadınların, annelerin ayağı altına sermiştir. Ana-babaya ‘Üf’ demeyi bile yasaklamıştır. Kur’an, Peygamberin eşlerini tüm müminlerin anneleri ilan etmiştir. Annelik, başka hiçbir iş ve meslekle mukayese edilemeyecek kadar büyük ve yüce bir meslektir, sanattır. Her Müslüman günlük olarak kıldığı namazlarında okuduğu ‘Rabbena’ duasında anne-babasının bağışlanması için dua eder.

Batıda ana-babaya gereken değer verilmediği için, yılda bir defa hatırlamak üzere, anneler ve babalar günü kutlanır. Sevgi eksik olduğu için yine sevgililer günü çıkarılmıştır. Yakında kızlar, oğullar, gelinler ve kaynanalar günü de çıkarılabilir.

Batılılar Dünya Kadınlar Günü kutlamaları düzenleyecekleri yerde, ezilen, dışlanan, haklarından mahrum bırakılan, okuma ve görev yapma gibi asli vatandaşlık hakları ellerinden alınan mazlum Müslüman kadınların dramını dile getirmeye çalışmalı ve onlara haklarını iade gayreti içine girmelidirler.

Milyonlarca İslam kadını, inandığı gibi yaşama, devletine hizmet etme, öğrenim görme ve öğretme haklarından mahrum bırakılmıştır. 8 Mart gününü kutlayanlar esas bunu dile getirmelidirler; bu eksiğin giderilmesi için mücadele etmelidirler. 8 Mart Kadılar günü işte bu mücadelelerdeki başarıdan sonra yapılırsa ancak bir anlam ifade eder.

Bu vesile ile Dişiliğini değil kişiliğini sergileyen tüm  kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Mustafa Tarlacı

Ak Parti Afyonkarahisar Mv. A. Adayı

mustaf atarlacı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ