Muhtarlardan Kaymakam Şahin’e Ziyaret

Muhtarlardan Kaymakam Şahin’e Ziyaret

Muhtarlardan Kaymakam Şahin’e Ziyaret

Dinar Muhtarlar Derneği Başkanı Sabri Can Bekle Başkanlığında Dinar Merkez mahalle muhtarları İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin’i makamında ziyaret etti. Birlik ve beraberlik içerisinde ilçenin sorunları, yatırımlar ve yapılacak olanlarla alakalı karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

İlçe kaymakamı Mustafa Şahin 1995’te yaşanan Dinar Depreminin ilçeyi kendi kabuğuna çektiğini, yeni yeni toparlanmaya başladığını ifade ederek şunları söyledi, “Göreve geldiğimiz günden bugüne devletimizin yaptığı yatırımları yakından takip ederek vatandaşlarımızın hizmetine girmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Muhtarlarımızı bilgilendirme açısından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verecek olursak, merkez Ulu Camimiz restore edilecek. Bununla ilgili çalışmalar sürüyor. Bildiğiniz üzere eski polis lojmanları yıkıldı. Yeri ise en iyi şekilde değerlendirilecek. Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihale edilerek yapımına başlanılan eski ceza evinin bulunduğu yerde olan 200 kişilik kız öğrenci yurdu neredeyse bitmek üzere. Eğitim yatırımlarından Bilim ve Sanat Merkezi BİLSEM için ise yapılan başvurumuz kabul edildi. Kütüphane binamızda restore işlemleri yapılıyor. Burayı İmam Hatip Orta Okuluna vereceğiz. 2017 yılının sonuna kadar inşallah hiç bir okulun bina sorunu kalmayacak” dedi.

Engelliler İçin Özel Okul

Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin muhtarların kendisini ziyaretinde yaptığı konuşmasında Dinar’da ve çevresinde bulunan engelliler için özel bir okul kurulma çalışmalarının başlayacağını, eski emniyet binasının yıkılarak bu yerin değerlendirileceğini kaydetti. Şimdiki emniyet müdürlüğü binasının da öğretmen evi olarak kullanılmasının planlandığını söyleyen Kaymakam Şahin şöyle konuştu, “İlçede 800 adet TOKİ konutu yapılacak. Evleri yapacak olan müteahhit ilçeye geldi. Uzun bir süredir uğraşılan antik tiyatro için ise bakanlıktan kazı izni çıktı. Her türlü lojistik desteği kazı çalışmalarında sağlayacağız. 1 Ağustos itibariyle kazı işlemleri başlayabilir. Yine bir yatırım olan kültür evinin ise yapılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı masrafın % 50’sini karşılayacağını beyan etti” dedi.

Muhtarlar Birlik ve Beraberlik Mesajları Verdi

Dinar Merkez mahalle muhtarları ilçe kaymakamını ziyaretlerinde ilçenin çok büyük birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu, bu doğrultuda çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyerek, muhtarlar adına ne görev düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ