Mv. Ali Özkaya’dan Teşekkür

Mv. Ali Özkaya’dan Teşekkür

Mv. Ali Özkaya’dan Dinar Çölovası Kapalı Havza Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşiyle ilgili teşekkür

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali ÖZKAYA, ihalesi yapılan ve 21.09.2018 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak olan Afyonkarahisar Dinar İlçesi Çölovası Kapalı Havza Atıksu Arıtma Tesisi Yapımı İşiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İş kapsamında yapılacak Arıtma Tesisi ve Kollektör Hattı ile; Tatarlı ve Haydarlı Beldeleri ile Yıprak, Kadılar, Doğanlı, Kınık, Çiçektepe, Göçerli köylerinin toplam 3264 m³/gün atıksu arıtımı sağlanacağını belirten ÖZKAYA,

“Bu kapsamda 2012 yılında inşaatı tamamlanan 17 km uzunluğundaki kolektör hattı ile toplanan ve tarım arazilerine akan toplam 3264 m³/gün atıksu, arıtılarak 2012 yılında yapılan yatırım da faydaya dönüşmüş olacaktır. Bu sayede, 3264 m³/gün atıksunun arıtılarak dezenfekte edilmesi ile arıtılmış atıksu ile 600 dekar tarım arazisi de sulanabilecektir.” Dedi.

            Çiftçilerimizin sulama imkanlarının gelişmesi için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan ÖZKAYA, “Dinar ve bölge tarımına son derece fayda sağlayacak bu projenin hayata geçmesi için büyük çaba harcayan önceki dönem Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Müsteşarımız şimdiki Bakan Yardımcımız Sn. Akif Özkaldı Bey’e, DSİ Genel Müdürümüz ve 18. Bölge Müdürümüze Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ