“Şehit ve Gazilerimize Minnet Borçluyuz”

“Şehit ve Gazilerimize Minnet Borçluyuz”

“Şehit ve Gazilerimize Minnet Borçluyuz”

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ı makamında ziyaret etti.

Dernek çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini, rutin kurum gezilerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Kumartaşlı, ziyaret programında yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “Şehit aileleri ve gaziler olarak derneğimiz çatısı altında en iyi şekilde birlik ve beraberliği sağladık. Yönetim olarak görevimiz, her platformda, her alanda şehit ailelerinin ve gazilerimizin haklarını sonuna kadar savunmaktır. Şükürler olsun ki, şimdiye kadar hiçbir şehit ailemizin hakkını kimseye yedirmedik. Resmi kurumlarımızın da tamamı bu konuda sonuna kadar bizlere destek oldular. Dinar Belediyesinin ve şahsınızın gazilerimizi ve şehit ailelerine vermiş olduğu destekten ötürü sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilcisi Hasan Ceylan’ın da katıldığı ziyaret programında Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, her zaman şehit ailelerinin, gazilerin yanında, arkasında ve hizmetinde olduklarını, bu bağlamda Belediye olarak her türlü desteğin verildiğini belirtti. Şehit ve gazilerimize minnet borçlu olduğumuzu hatırlatan Acar şunları söyledi, “Tarih boyunca yazılan kahramanlık destanlarımızın temelinde milletimizce kutsal sayılan şehitlik ve gazilik unvanlarına duyulan ilahi aşk yatmaktadır. Vatan sevgisinin beslediği bu yaklaşımla nice zaferler kazanılmış ve tarih boyu milletimiz, bağımsızlık ve özgürlüğünü bütün dünyaya örnek bir şekilde ödün vermeden korumuştur. Kurtuluş savaşımız sonucu elde ettiğimiz eşsiz zaferde de şehitlerimizin kanları kadar, gazilerimizin fedakârlık ve azimleri de büyük önem taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, işte o eşsiz zaferin sağlam temelleri üzerinde yükselmiştir. Gaziler Günü vesilesiyle tüm şehitlerimiz ile vefat eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı bir yaşam diliyor; şehitlerimizle birlikte tüm gazilerimize şükran borçlu olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ