Tüm Gazilerimizin19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Tüm Gazilerimizin19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Tüm Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz dün olduğu gibi bu günde, aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne ulusal değerlerine saldıranlara karsı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız.

Türk halkının azim ve kararları, her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatmaya mukatterdir.

Vatan millet için kazanılan zaferler, Türk kahramanlığının cesaret ve fedakarlığının birer göstergesidir hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti bu zaferler sayesinde kurulmuş ve dünyadaki  yerini muhafaza etmektedir.

Şanlı tarihimizin zaferleri unutulmamalıdır.  Zafer günlerine ve bu zaferler sayesinde kurulmuş ve dünyadaki yerini muhafaza etmektedir.

Şanlı tarihimizin zaferleri unutulmamalıdır,  zafer günleri ne ve zaferlerin kahramanlarına laik oldukları değer her zaman verilmelidir

Büyük önder gazi Mustafa Kemal Atatürk şehit ve gazilere verilmesi gereken önemi şu sözleri ile ortaya koymuştur.

Türk tarihine altın sayfalar yazdıran aziz şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek ve kahramanlığın sönmeyen meşaleleri gazilerimizin hatıralarını yüceltmek onlara olan minnet ve şükran ifade etmek milli bir görevdir. Çanakkale de Sakarya meydan muharebesinde olduğu gibi Kore’de Kıbrıs’ta gerek iç güvenlik ve terörle mücadele ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde bu millet karalığını bir kez daha göstermiştir. Gelecek nesillere geçmişimizi anlatmak mili bir görevdir geçmişini unutan bir millet yıkılmaya mahkûmdur

Aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar ailelerine sabır diliyorum gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim gaziler gününü kutlarız.

Türkiye muharip gaziler temsilcisi Cengiz kartal

Türkiye harp malulü gaziler şehit dul ve yetkileri Dinar temsilcisi Hasan Ceylan.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ