Dinar’da GERODES Projesi Uygulandı 

Dinar’da GERODES Projesi Uygulandı 

 

Merkezi Dinar Olan Gerontologlar Derneği Tarafından hazırlanmış ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı hibe programı kapsamında desteklenen gerodes projesi Afyonkarahisar’da Sinanpaşa, Sandıklı ve Dinar olmak üzere Gerontoloji, Alzheimer, Aktif Yaşlanma, Yaşlı Hakları, Geriatrik Hastalıklar gibi yaşlılığın bir çok alanında vatandaşları bilgilendirici sunumlarını yaptılar. Son olarak Dinar ilçesinde geçtiğimiz hafta çalışmalarını tamamladılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerontologlar Derneği Başkanı Uzm.Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal şunları söyledi “ ülkemizde sivil toplum kuruluşu olmak ve faaliyetlerde bulunmak çok zor, toplumumuzun bu kuruluşlar hakkında dahada bilinçli olması gerekiyor, bizler çok yeni bir oluşumuz ancak prestijli bir mesleğin derneğiyiz, gücümüzü buradan alıyoruz ve farkımızı ortaya koyuyoruz. Görevimiz mesleki mücadelemizin yanında toplumu bilinçlendirmek ve yeni projeler geliştirmek. En son yapmış olduğumuz gerodes projesi Afyonkarahisar’da en iyi 2 projeden biri seçildi ve aldığımız hibe ile ilimizde yaklaşık 500 vatandaşımıza ulaştık, gönüllülük çalışmaları ile devam eden ve maddi olarak desteklenmeden bu işlerin yapılabilmesi çok zor. Ben Böyle fırsatları bizlere veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederim, ayrıca derneğimizin kurulduğu ilk günden itibaren hep yanımızda olan gerontolojiyi Dinar’dan Türkiye’ye tanıtmamızda büyük destekleri olan Dinar Belediye Başkanımız Sayın Saffet Acar’a ve Dinar Kaymakamımız Selami Kapankaya’ya, Bizleri bu toplumun yaşlanan insanlarına en güzel ve kaliteli bir şekilde hizmet edebilmemiz için yetiştiren değerli hocam Prof.Dr. İsmail Tufan’a ve tüm hocalarıma çok teşekkür ederim, projemiz yarın eğitmenlerimiz ile yapacağımız sonuç bildiri toplantısı ile değerlendirilip bir rapor haline gelecek bunuda toplumumuz ile paylaşacağız.”dedi. 

 Bundan sonrada projelerinin devam edeceği belirten dernek başkanı Uzm.Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal zamanın geçtiği her an yaşlanıyoruz ve gelecek için kendimiz için bir şeyler yapmalıyız, yaşlanmaktan korkmak değil aktif, başarılı ve pozitif bir yaşamla hayatımızdan keyif almalıyız diye ekledi.

Projenin şimdiye kadar diğer sivil toplum kuruluşları arasından da Dinar’da ilk ve tek olmasıda dikkat çekti.  Dinar Belediyesi 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ