Uluslar arası Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi

Uluslar arası Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi

Uluslar arası Keyifli Yaş Alma Fuarı ve Kongresi

 

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir’de Bulunan İzfaş (İzmir Fuarı) daha öncekilerden farklı ve sıra dışı bir fuar organizasyonuna ev sahipliği yaptı. 11-12-13 Mayıs tarihlerinde ülkemizde ilk defa Yaşlanma ve yaşlılık dalında bir fuar gerçekleştirildi.

19 Firma ve 50’ye yakın atölyenin katıldığı fuara birbirinden ünlü isimler ve bilim insanları katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fehmi Akçiçek, Avusturalya Melbourne Üniversitesinden Prof. Dr. Terence Seedsman, Japonya Tokyo Üniversitesi Prof. Dr. Hiroko Akiyama, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, Ege Geriatri Derneği Başkanı Doç. Dr. Sevnaz Şahin, Gerontologlar Derneği Başkanı Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal ile çok sayıda akademisyen, öğrenci ve vatandaş katıldı.

 

Dinar’ı ve Dinar İlçesinde bulunan Gerontologlar Derneği’ni temsilen katılan Gerontologlar Derneği Başkanı Faruk Yaşar Gürdal fuar hakkında bilgiler verirken ülkemizde artık yaşlılık çalışmaları belirli bir ivme kazanmıştır dedi ve “ İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye tarihinde bir ilke imza atmıştır, ev sahipliği yaptığı fuarda ülkemizin her bölgesinden bilim insanlarını toplamış ve geleceğimize dair yapılan önemli çalışmalar masaya yatırılmıştır, 20’ye yakın bu alanda çalışan firma ve sivil toplum kuruluşu, 50 civarında keyifli yaş almak için yapılan çeşitli atölye grupları ile fuar farklı bir boyut kazanmış ve 3 günde toplam 5000 civarında katılımcı ile izleyen ve dinleyenleri büyülemiştir, gerontologlar için de çok önemli olduğunu düşündüğümüz fuarda dernek olarak bizlerde yerimizi aldık ve mesleğimizi tanıtmak için açtığımız standımızda fuara katılan katılımcılara gerontolog mesleğini mesleğin önemini ve fuardaki ana temamız olan İnsanlık için yaşlanan sizler, yaşlananlar için ise bizler varız, yaşlılığınızı bizimle güzelleştirmelerini anlatmaya çalıştık. Tüm üyelerim adına bizlere göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim, ayrıca Dinar Belediye Başkanımız Sayın Saffet Acar ve Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Sayın Prof.Dr. İsmail Tufan hocamızın önderliğini yaptığı “Yaşlı Parlamentosu” projesini tanıtma fırsatı yakaladık.Uluslar arası Keyifli Yaş Alma Fuarı ve kongresine ev sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesine ve fuar için gece gündüz çalışan gizli kahramanlara bir kez daha teşekkür ederim” dedi

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ