Adalet Yürüyüşüne Afyonkarahisar ve İlçeleri desteği

Adalet Yürüyüşüne Afyonkarahisar ve İlçeleri desteği

Adalet Yürüyüşüne Afyonkarahisar ve İlçeleri desteği

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşü, dün İstanbul’da düzenlenen mitingle sona erdi. Mitinge CHP Afyonkarahisar Teşkilatı da büyük destek verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 25 gün önce Ankara’dan İstanbul’a  başlattığı ‘Hak Hukuk Adalet’ yürüyüşüne Afyon CHP örgütünden de destek geldi

Cumartesi gecesi CHP İl binasında toplanan partililer otobüsle gece 24.00 de İstanbul’a yola çıktılar.

CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığının organize ettiği Hak Hukuk ve Adalet için ‘Bekle bizi İstanbul’ yürüyüşüne merkez dışında ilçe köy ve beldelerden çok sayıda CHP’li katıldı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Onur Seçme, şunları aktardı:

BU BİR HAK ADALET VE HUKUK YÜRÜYÜŞÜDÜR

“25 gün önce CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberpğlu’nun casusluk iddiası tutuklanması üzerine Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaoğlu adalet yürüyüşüne başladı. Soğuk sıcak demeden 25 gün günde 18-20 km yürüyerek İstanbul’a ulaştı. Bu bir hak adalet ve hukuk yürüyüşüdür.”

Yürüyüş esnasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüzlerce kişi ile görüşme fırsatını da bulduğunu anlatan Seçme, şöyle devam etti: “Genel Başkanımızın yanında olmak, Hak Adalet ve Hukuk adına ilimiz ve ilçelerimizden yaklaşık 500 kişi ile Maltepe alanında yerimizi alacağız. Tüm partili yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.”

ZÜLFÜ LİVANELİ VE ONUR AKIN SAHNE ALDI

CHP Maltepe mitingine Afyonkarahisar’dan Milletvekili Burcu Köksal, İl Başkanı Kemal Demirkırkan, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Onur Seçme, belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

CHP Adalet Yürüyüşünün ardından düzenlenen mitinge 1 milyonu aşkın kişi katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son 3 kilometreyi milletvekilleri ile beraber yürüdü.

Kılıçdaoğlu’nun yürüyüşüne sürekli katılan Genel Merkez yöneticileri arasında Özgür Özel,Veli Ağbaba ve Gürsel Tekin de vardı.

Maltepe meydanında partililer sıcağa rağmen çalan şarkı ve türkülere coşku ile katıldı.

Zülfü Livaneli ve Onur Akın sahne aldı. Maltepe mitingini üç bine yakın medya mensubu izledi. Halk TV Maltepe mitingini ve öncesini 10 saat aralıksız yayınladı.

Başta haber kanalları olmak üzere bazı TV kanalları saat başı Maltepe Meydanına bağlanarak mitingi izleyenlerine duyurdu.

PARTİ AMBLEM VE SLOGANLARINA İZİN VERİLMEDİ

Yürüyüş sonrası Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe meydanına Drogos’tan 3 km yolu yine yürüyerek geldi. Kendisi için hazırlanan platforma çıkan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hak hukuk ve adalet yürüyüşünde destek verenlere teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu bundan sonra izleyecekleri siyasi çalışmaları anlattı.

CHP yürüyüşün ve Maltepe mitinginin ardından bugün İl Başkanları toplantısını yapacak.

CHP Afyon ekibi Drogos’a topluca girdiler. Sonrasında Maltepe ye geçtiler.

Miting alanında sadece Adalet pankartları vardı. Parti amblem ve sloganlarına izin verilmedi.

Haber: Kurtuluş

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ