AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantı düzenlendi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantı düzenlendi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantı düzenlendi.

 

İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile İl Başkan Yardımcıları Mustafa Ötken ve Süleyman Karakuş katıldı.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 3 kademe İl Başkanları toplantısının yapıldığını ve teşkilatlar ile ilgili kısa bir çalışma yapılacağını ifade etti.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı teşkilatlarda metal yorgunluğu var ama bazılarıyla da devam edeceğiz diye konuştuğunu belirten Yurdunuseven,” Ama maalesef sosyal medya üzerinden yazılan ifadelerde tüm 81 il başkanının istifası alındı gibi bazı şeyler yayınlandı. Bunların hiçbiri gerçek değildir. Hiçbir il başkanımızın istifası alınmamıştır. Şu anda görevimize devam ediyoruz bütün iller için geçerli bu durum. Zaman içerisinde teşkilatımız ve Genel Merkezimiz takdir eder tabiî ki bizler ona riayet ederiz” dedi.

 

15 Temmuz Şehitler günü için bir çalışma yapacaklarını ifade eden Yurdunuseven,” Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde 11-15 Temmuz günleri arasında şehitler gününü kutlayacağız. Tam olarak program netleşmemekle beraber 11 Temmuz günü Mevlidi-i Şerifle programlarımız başlayacak. Üniversitemiz ve diğer sivil toplum kuruluşları ile de iş birliği içerisinde panel, seminerler düzenleyeceğiz. 15 Temmuz ile ilgili olarak yine fotoğraf sergileri düzenleyeceğiz. 15 Temmuz günü yani darbe girişimin gerçekleştiği gece 00.12’de ilk olarak TRT’den spiker vasıtası ile yayın yapılmıştı darbe girişimi ile ilgili akabinde saat: 00.26’da Sayın Cumhurbaşkanımız halkı sokaklara davet etti. İşte 15 Temmuz gecesi 00.26 ‘da inşallah bizde merkezde nöbet tuttuğumuz meydana halkımızla, teşkilatımızla birlikte yürüyerek nöbet tutmaya başlayacağız. 00.42’de yani TBMM’nin bombalandığı saat itibariile Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız TBMM’den tüm ülkemize, halkımıza bir hitapta bulunacaklar. Bizde bu konuşmayı nöbet tutacağımız alandan izleyeceğiz şimdiden tüm Afyonkarahisarlıları 15 Temmuz gecesinde nöbet tutmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Yurdunuseven, konuşmasını şöyle tamamladı;

 

“ 6.Olağan kongre sürecimiz dün itibariyle başladı. Öncelikle delege sayılarını belirten listeler askıya çıktı daha sonra delege olarak oy kullanacak üyelerimiz askıya çıkacak. Bu ilanlar, itirazlar kesinleştikten sonra ilk olarak nüfusu 5 bini geçen beldeler de kongre yapıyoruz. Tüzüğümüz gereği 5 binin altında olan beldelerimizde de atama usulü ile yapıyoruz. Onların teklifleri de Genel Merkezimize yapıldı, bütün nüfusu 5 bin altında olan beldelerden teklifler alındı bizde Genel Merkezimize ilettik. Afyonkarahisar 5 binin üzerinde iki tane beldemiz var. Bir tanesi merkez de olan Işıklar kasabası, bir tanesi de İhsaniye Döğer kasabası buralarda kongre sürecini başlatacağız. Belde kongrelerimizi 5-6 Ağustos tarihlerinde tamamlayacağız. İlçe kongrelerimiz ise 19 Ağustos’ta başlayacak 12 Kasım’da sona erecek. Büyük ilçelerimizde ki kongrelerimize Bakan düzeyinde ve Başbakanımızın katılımları gerçekleşebilir.  Tabiî ki bunlar şu an net değil ama programlar geldiğinde bizde paylaşacağız. İl Kongrelerimizde 18 Kasım 2017’de başlayacak 25 Şubat 2018’de sona erecek. Afyonkarahisar için 1 Şubat 2015’de kongre yapıldığı için en geç 1 Şubat 2018 tarihine kadar bizim İl kongremizin yapılması gerekiyor. Bunu Genel Merkezimiz planlayacak ve bize bildirecek. Büyük şehirlerde ki kongrelerimize Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız katılacaklar, illere ise Başbakanımız ve Bakanlarımız katılacaklar”

Ak Parti Basın Bültenidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ