AK Parti’de Adaylar Çoğalıyor

AK Parti’de Adaylar Çoğalıyor

AK Parti’de Adaylar Çoğalıyor

2019 yılının mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde Dinar ilçesinde siyasi hareketlenme şimdiden başladı.

Henüz belediye başkanlığı seçimlerine uzun bir süre olmasına rağmen aday olmak isteyen siyasiler aday adaylığını açıklamaya başladı.

Geçtiğimiz haberde AK Parti’den Dinar Belediye Başkan adaylığı için adı geçen ve aday adayı olan isimleri sıralamıştık.

Siyasi kulislerde, Neşe Taşpınar, Muhammet Yıldırım, Seydi Bir, Sabri Can Bekle, Av. Metehan Aydın, Mustafa Tarlacı, Yener Yaşar Emeksiz, Burhanettin Yüksel ve Ali Kaya’nın isimlerinin konuşulduğunu paylaşmıştık.

Geçtiğimiz günlerde ise yeni bir siyasi gelişme yaşandı. Kitapçı Recep Hoca olarak bilinen Recep Akın Acar AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Gün geçtikçe aday bolluğu yaşanan AK Parti’de başkan adayının nasıl belirleneceği henüz belli değil.

Edinilen bilgilere göre AK Parti’de her bireyin özgürce aday adayı olabileceği ve belirlenen kriterlere en uygun adayın seçilebileceği ifade ediliyor.

Dinar’da iki dönemdir Dinar Belediyesini kaybeden AK Parti bu sefer oldukça iddialı görünüyor.

Kamu Oyu Araştırması Kesinlikle Yapılmalı

AK Parti’de kimin belediye başkan adayı olacağı konusunda vatandaşlar kesinlikle kamuoyu araştırmasının yapılması gerektiğini, bir birinden değerli birçok aday adayı içerisinden en iyisinin seçilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Tepeden Aday Belirlemeyin

Vatandaşlar AK Parti’ye çok büyük bir çağrı yaptı. Tepeden aday belirlenmemesi konusunda bazı uyarılarda bulunan vatandaşlar, ortak akıl ve istişareyle adayın belirlenmesi gerektiğini savundular.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ