Vatandaşların Talebi üzerine AK Parti’de Bir Aday Daha Gündeme Geldi

Vatandaşların Talebi üzerine AK Parti’de Bir Aday Daha Gündeme Geldi

Dinar Gündem Gazetesinde yer alan habere göre, Bayındırlık İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcılığı ve bir çok çeşitli görevlerde bulunan Yahya Güçlü’yü vatandaşların aday olarak görmek istediğini yazdı.
http://www.dinargundem.com adlı sitede yer alan haberde şu bilgiler paylaşıldı;

Dinar halkı Yahya Güçlü’yü belediye başkanı olarak görmek istiyor.

2019 Mart ayında gerçekleşecek olan yerel belediye başkanlığı seçimlerinde Dinar Gündem Gazetesi olarak vatandaşlara yönelttiğimiz mikrofonlarımıza

Vatandaş; Dinar’ımızın yetiştirdiği, Dinar evladı ve geçmişin de aldığı bir çok değerli görevler sayesinde Dinar’a yakışan bir belediye başkanı olacağına inanıyoruz. Gerek halkla ilişkileri gerekse geçmişte yaptıkları ve kişiliği ile her şeyin en iyisini, en güzelini yapacağına inanıyoruz. Halkımızın mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde Dinar’da yaşayabilmesi için biz Sayın Yahya Güçlü’yü Dinar Belediyesi Başkanı olarak görmek istiyoruz. Eğer Sayın Güçlü Ak Parti’den aday gösterilir’ de seçimlere gidilirse şahsım, ailem ve tüm Dinarlıların sonsuz destek vereceğine inanıyorum. Dinar’ı Dinar yapacak Dinar’ı bir adım değil on adım ileriye taşıyacak olan daha yaşanılabilir bir şehir haline getirecek olan çok değerli bir isimdir. Yahya Güçlü bilgili, donanımlı devlet terbiyesi almış çok iyi bir bürokrattır.

Umut ediyoruz ki 2019 seçimlerinde Sayın Güçlü başkan adayı gösterilir ve Belediye Başkanı olur bizleri de mutlu eder. Diye konuştu. Son günlerde Dinar Belediye Başkanı aday adayları arasında ismi gündeme çok gelen sayın Yahya Güçlü geçen haftada Afyonkarahisar Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya’yı ziyaret etmesi Dinarlı vatandaşlarımızda soru işareti bıraktı.

Yahya Güçlü Kimdir?

1959 Dinar İlçesinde doğdu.

İlk okulu, Ortaokulu ve Lise öğrenimini Dinar’da tamamladı.

1981 yılında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Makine Mühendisliğini tamamladı.

Yedek Subay olarak askerlik görevini tamamlayan Yahya Güçlü 1985 -1990 yılları arasında Dinar Belediye Başkanlığında Makine Mühendisi olarak görev yaptı.

1990- 1995 yıllarında Afyonkarahisar Bayındırlık İskan il müdürlüğünde kontronör şefi olarak görev yaptı.

1999 2001 yıllarında Afyon ve Aydın Bayındırlık İskan müdürü olarak görev yaptı.

2001 yılında Bayındırlık İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne müdür yardımcısı olarak atandı.

01 ekim 1995 yılında Dinar ve çevresinde meydana gelen deprem felaketinde aktif görev almış olup Dinar’ın yeniden inşası için kurulması istenilen Dinar deprem bölgesi müstakil kontrol müdürlüğünün önce kuruculuğunu yapmış daha sonrada müdür yardımcısı olarak Dinar ve çevresinin yeniden yapılmasında aktif rol almıştır.

Bayındırlık İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Yüksek Tayin Kurulu üyeliği ve Bakanlık Müşaviri olarak 17 yıl görev yaptı.

2004 yılında üst düzey güvenilir geleceği parlak bürokratların devam ettiği Milli Güvenlik Akademisine başarıyla bitirmiş ve diplomasını Sayın Cumhurbaşkanımızdan almıştır.

Bakanlığın görev alanları ile ilgili olmak üzere yaklaşık 15 Ülkede inceleme görevlerinde bulunmuştur.

Sayın Güçlü evli ve 3 çocuk babasıdır.

Dinar’ın mimarları arasında olan Yahya Güçlü Belediye tecrübesiyle de dikkat çekiyor.

KAYNAK: DİNAR GÜNDEM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ