CHP ATA’nın Manevi Huzuruna Çelen Bıraktı

CHP ATA’nın Manevi Huzuruna Çelen Bıraktı

CHP ATA’nın Manevi Huzuruna Çelen Bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Teşkilatı Cumhuriyetin 94. Yılı nedeniyle Hükümet Konağı Önünde bulunan Atatürk Büstüne CHP İlçe Başkanlığı Çelengini bıraktı.

Bir dakikalık saygı duruşunda bulunan CHP’li üyeler daha sonra hep birlikte CHP çelengini bıraktıktan sonra CHP İlçe Başkanı Mevlüt Er’in açıklamasını dinledi.

Er burada yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Atamızın ifadesiyle temelini milletimizin kahramanlığından ve yüksek kültüründen alan Türkiye Cumhuriyeti 94 yaşında. Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü, Cumhuriyetin kurulduğu topraklarda sizlerle birlikte kutlamak bizim için onurdur. Sizler varken, bizler varken kimse Cumhuriyetimize dil uzatamaz.. Cumhuriyet bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız. Cumhuriyet değerlerimizin içinin boşaltılmaya çalışıldığı bu süreçte; daha cesur, daha kararlı ve bilenmiş yüreklerimizle, Cumhuriyetimize ve bize kazandırdığı değerlere inatla sahip çıkacağız. Cumhuriyet, tek yürek olup barış ve kardeşlik duygularıyla geleceğe yürümektir.  Cumhuriyet 94 yıl önce kendini yeni kuşaklar için feda edenlerin hediyesidir bizlere. Bu toprakların en BÜYÜK, en HAKLI, en ANLAMLI bayramıdır. UMUDUN ADIDIR CUMHURİYET. Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Milli Egemenlik. Yaşasın Cumhuriyet.” dedi.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ