Ecer’in hızına yetişilemiyor

Ecer’in hızına yetişilemiyor

Seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren CHP’nin atom karıncası Mehmet Ecer, Afyon Diyaliz Hastaları Derneği, pazarda esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Emirdağ’ın Yusufağa ve Güzeli köylerine giderek vatandaşlarla buluştu. Diyaliz hastaları Derneği ziyaretinde rakip vekil adayı Fatih Beder ile karşılaşan Ecer, cetilmenlik yaparak başarılar diledi.

 

Ecer, “Çok iyi güzel bir seçim çalışması yürütüyoruz. Türkiye genelinde olduğu gibi Afyon’da da CHP’ye ve adaylarına büyük bir ilgi var. Halkımız CHP’nin iktidar olmasını istiyor, CHP’nin halkçı politikalarını özlemiş. CHP enerjisini halktan alan ve onu yeniden halka tabana veren bir partidir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesi aslında hükümet beyannamesidir. CHP iktidar olmak için yola çıktı ve 7 Haziran akşamı sizlerin oyları ile halkın partisi CHP birinci parti çıkacaktır” dedi.

 

Milletvekili adayı Mehmet Ecer, “Türkiye’de sosyal adalet eşitsizliği var. Ülkenin belli bir kemsi bolluk içinde yaşarken halkın geniş bir kitlesi yokluk ve hatta açılık sınırının altında yaşıyor. CHP fakirden, asgari ücretliden, çiftçiden, emekliden kesip zenginlere vermeyecek, tam tersi zenginden alıp halka verecek. Asgari ücretten vergi almayacak ve 1.500 lira yapacak. Emekliler geçinemedikleri için ilerlemiş yaşına rağmen yeniden çalışmak zorunda kalmayacak. En düşük emekli maaşı 1.500 lira olacak. Üstelik Ramazan bayramında ve kurban bayramında birer maaş ikramiye verilecek” diye konuştu.

 

CHP Milletvekili adayı Ecer, “Toplum kutuplaştırıldı, ötekileştirildi. Oysa bu toplum ülkeyi birlikte kurtardı, kanlarını birlikte akıttılar ve Türkiye Cumhuriyetini birlikte kurdular. Bu hükümetin kendi seçmenin bile istemediği nasıl olacağı belli olmayan, ülkeyi bölünmeye götüren bir başkanlık sisteminden bahsediliyor. Nasıl bir model olacağı belli değil. Türk tipi diyorlar. Bunları derdi ülke, halk değil. Kendi saltanatları sürsün de halk ne yaparsa yapsın diyorlar. Bakın tarım ve hayvancılık ne hala geldi. Tarımı bitirdiler, ya hayvancılık. İçinizde hayvancılık yapıp da geçine bilen var mı. Eskiden iki ineği olan adam sütten, yoğurttan, kaymaktan, tereyağından para kazanıyordu. Şimdi kimsenin ineği kalmadı. Bu arada haberiniz var mı? Hükümet Uruguay’dan 100 bin inek getiriyor. Bir hafta sonra Eğe bölgesine dağıtılacak. Bugün bir inek 10 bin lira ediyorsa bir hafta sonra 3 bine düşecek. O inekler halka çiftçiye mi dağıtılacak? Hayır kendi yandaşlarına dağıtacaklar ve olan yine sizlere olacak” dedi.

CHP afyon il başkanlığı

11 mayıs 2015 pazartesi   16.00 pm

ecer (9) ecer

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ