Evciler Belediye Başkanı Saim Özer Umut Haberi Ziyaret Etti

Evciler Belediye Başkanı Saim Özer Umut Haberi Ziyaret Etti

Evciler Belediye Başkanı Saim Özer Umut Haberi Ziyaret Etti

Evciler Belediye Başkanı ve CHP Evciler Belediye Başkan Adayı Saim Özer seçim çalışmaları kapsamında, Umut Gazetesi’ni ziyaret ederek imtiyaz sahibi Ziya Aktaş ile görüştü.

Evciler Belediyesinin tek borçsuz belediye olduğunu mart 2019 itibariyle taksitlendirilmiş borcun son ödemesinin yapıldığını söyledi.

 

Evciler Belediyesi tarafından hazırlanan bir çok projenin ise bazı nedenlerden dolayı engellendiğini belirten Saim Özer, gerçekleştirdiği ziyaretinde günlük olarak yayın hayatına aralıksız devam eden Umut Haberi tebrik ettiğini, bir bölge için basının çok önemli olduğunu vurguladı.

 

3 Milyon TL’den fazla borç ödediğini, şu an ise Evciler Belediyesinin bir kuruş dahi borcu olmadığını belirten Özer, içme suyu projesi ile alakalı ise şunları kaydetti, “Milletvekili Ali Özkaya beye de defalarca konuyu arz ettik. Siz bölgenin, Dinar’ın vekilisiniz dedik. İçme suyu projemizi biz 30.03.2015 tarihinde başvurusunu yaptık. Ama sanki yeni başvuru yapmışız gibi lanse edildi. 2015 tarihinden bugüne kadar bu proje neden durduruldu?” dedi.

 

Özer, Bir Çok Projeye Başvurduk

Evciler Belediye Başkanı Saim Özer, güneş paneli projesine yine 2015 yılında başvurduklarını, 2018’de iller bankası ile borçlanma protokolünü imzaladıklarını ancak yatırım durdurulduğunu söyledi.

Pazar yeri, butik otel ve çok amaçlı salon olmak üzere 1 buçuk Milyon TL maliyetli yatırımın da Evciler’e kazandırmak istediklerini kaydeden Saim Özer şunları söyledi, “Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ya defalarca müracaat ettik. Bir türlü projelerimiz kabul olmadı onaylanmadı. Organize hayvancılık sanayi için 2015 yılında müracaatlarımız oldu, tarım il müdürlüğü her yıl iki ilçeye yapacağız dedi ve Evciler’i yine unuttu” şeklinde konuştu.

 

“Belediye Tarlalarını Bir Çok Kişiye Kiraladık”

Evciler Belediyesine ait olan 968 dekarlık tarım alanlarını ihale usulüyle Evcilerli vatandaşlara kiraladıklarını ifade eden Özer, ihale kapsamında 750 dekarlık bir alanın 50’şer dekar şeklinde ihaleye çıktıklarını ve almak isteyen bütün vatandaşların ihaleye katılıp aldığını kaydetti.

 

İkinci döneminde ise Evciler ilçesine yapacağı işleri anlatan Belediye Başkanı Saim Özer, şöyle devam etti, “İçme suyu projesinde yer teslimi yapıldı. Çalışmalar seçimden sonra başlayacak. Elektrik direkleri tarım arazilerinden 700 metre çekilecek ve derin kuyu çalışmaları yapılabilecek. Böylelikle vatandaşlarımız pahallı mazottan elektriğe geçmiş olacak. Doğalgaz ile alakalı Dazkırı ilçemizle birlikte alan, saha çalışması yaptık. Doğalgaz hattı Evciler’den geçiyor. Konuyla alakalı enerji piyasası kurulu ile görüşmelerimiz oldu. Afyon AKSA gaza müracaatımızı yaptık. 2023 yılına kadar mecburi olarak gaz gelecek dediler. Bizim başvuru tarihimiz ise 22 Ağustos 2017’dir. Her yıl iki ilçe alınacağı söylendi” dedi.

 

Saim Özer’e iki Projede Ödül verildi

Evciler Belediye Başkanı Saim Özer’e Anadolu Medya tarafından güneş panelleri projesinde ve içme suyu projesinde gerekli ödülleri verildi. Böylelikle Özer iki ayrı proje için ödül almış oldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ