İl Başkanı Yurdunuseven: Onların Amacı Kaos Çıkarmak

İl Başkanı Yurdunuseven: Onların Amacı Kaos Çıkarmak

Emirdağ ilçesinde AK Parti seçim bürosuna yapılan saldırıya tepki gösteren İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Onların amacının kaos çıkarmak olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama biz onların seviyesine düşmeyeceğiz” dedi.

 

AK Parti Emirdağ İlçe Başkanlığı tarafından 7 Haziran seçimleri öncesi hizmete açılan seçim bürosuna bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Seçim bürosundaki bayrak ve afişleri ateşe veren grup büro içerisinde bulunan bir kişiyi de darp etti. Seçim bürosuna yapılan saldırının ardından geçmiş olsun ziyaretinde için ilçeye giden AK Parti İl Gençlik ve Kadınlar Kolları araç konvoyuna da saldırı düzenlendi. İçerisinde çok sayıda kadının yer aldığı araç konvoyunun önünü kesen yaklaşık 10 kişilik bir grup araçları yumruk ve tekmelerle saldırarak bir aracın camını kırdılar. Polis ekipleri saldırıya uğrayan araçta inceleme yaptı. Yaşanan saldırının ardından AK Parti gönüllüleri seçim bürosuna akın ederek, saldırıyı kınadılar.

 

ARKALARINDA KİMLERİN OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Olayların ardından seçim bürosuna beraberinde İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ile birlikte geçmiş olsun ziyaretinde bulunan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven yaşanan olayları kınayarak, parti bayraklarının yakılmasına büyük tepki gösterdi. Yurdunuseven, “Cumartesi günü akşam Emirdağ ilçesinde maalesef arkasında kimlerin olduğunu ve kimlerin desteklediğini bildiğimiz bir grup tarafından, seçim büromuzdaki arkadaşımızın anahtarı zorla elinden alınıp, darp edilerek seçim büromuza girilmiş bayraklarımız yakılmıştır. Akabinde nasıl olduğunu bilmediğimiz bir şekilde belediyenin itfaiye aracı gelip bayraklarımızı indirmiştir. Biraz önce söylediğimi gibi bunların arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz” dedi.

 

ONLARIN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ

İlgili mercilere şikayette bulunacaklarını söyleyen İl Başkanı Yurdunuseven, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Bununla ilgili şikayetlerimizi ilgili mercilere yaptık ve 5 kişi ile birlikte bu işleri organize ettiği bildirilen bir kişi gözaltına alınmıştır. Burada bizim moralimizi bozan kısım bayrak yakılma kısmıdır. Zira bayrağın niye yakıldığını herkes çok iyi bilmektedir. Onların amacının kaos olduğunu çok iyi biliyoruz. Onların oyununa gelmeyeceğiz inşallah. Biz bütün teşkilat üyelerimiz ile birlikte onların oyuna gelmeden çalışacağız. Biraz öncede gelirken araçlarımızın önünü kesip yumrukları ile darp etmişler. Yine gerekli şikayetlerimiz yaptık.”

 

ONLARIN İSTEDİĞİ OYUNA GELMEDİK

Emirdağ ilçesinde 16 Mayıs gecesinde yaşananların Emirdağ siyasi tarihinde bu güne kadar yaşanmadığını dile getiren AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Serkan Koyuncu, seçim bürosuna ve gençlere yönelik yapılan saldırıyı kınadığını dile getirdi. Koyuncu, “Malum kişiler ve taşeronlarınca seçim irtibat büromuza zorla, anahtarları gasp edilerek, genç kardeşlerimiz darp edilerek girilmiş ve içerisinde bulunan AK Parti bayram ve posterleri yakılmış ve yırtılmıştır.  Bununla kalmamış Emirdağ belediyesine ait itfaiye aracı gecenin geç vakitlerinde sadece AK Parti bayraklarını indirmiş, Sayın Başbakanımızın posterlerini yerlere atmıştır. Bu fiili işlerken cesareti nereden aldığını merak etmekle beraber belediyeye ait itfaiye aracı daha birkaç gün önce Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun resmi programına gönderilmediğini belirtmek istiyorum. Aynı itfaiye aracı her hangi bir görevi olmadığı halde birkaç dakika içinde olay mahalline gelip meydanda bulunan irtibat büroları önündeki sadece AK Parti bayraklarını söküp yerlere atma cüreti göstermiştir. Bu olay organize ekipler ve taşeronları demokrasiden haktan, hukuktan, adaletten nasibini almamış olmalıdırlar. Beklentilerinin tam tersi efendiliğimizden taviz vermeden davaya olan inancımız ve sadakatimiz doğrultusunda hareket ederek çekilmek istenilen tuzağa ve oyuna gelmedik” diyerek konuştular. Yapılan konuşmaların ardından partililer seçim bürosunda bir süre oturdular. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Sezen, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, İlçe ve belde başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleri Emirdağ ilçesine giderek geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

ak parti afyon il başkanlığı

18 mayıs 2015 pazartesi     15:06

seçim bürosu saldırı (7) seçim bürosu saldırı (8)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ