“Kamusal çıkarları gözeteceğiz”

“Kamusal çıkarları gözeteceğiz”

“Kamusal çıkarları gözeteceğiz”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan, CHP iktidarında kamusal çıkarları gözeteceklerini söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar 2. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Hakan Uyan Dinar ilçesi ile İlçeye bağlı Bülüçalan, Yeşilçat, Sazova, Akgün köyleri ve Afyonkarahisar merkezde vatandaşlarla bir araya geldi. Ramazan Bayramı’nda Dinar ilçe merkezi ile ilçeye bağlı belde ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Adayı Hakan Uyan, gittiği köylerde vatandaşların verilen sözlerin unutulduğu, tarla toplulaştırmalarında yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili sıkıntılarını dinledi.

SIKINTILARI DİNLEDİ, ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ ANLATTI

Uyan, “CHP iktidarında parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan, Üretici Kayıt Sistemi’ni oluşturacağız. Sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Tüm ürünleri, üretim araçlarını ve hayvanları, sisteme kayıt edildikleri anda primleri devlet tarafından karşılanacak şekilde, tarım sigortası kapsamına dahil edeceğiz” diye konuştu.

HAYVANLARA YAPILAN KÖTÜ MUAMELENİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Afyonkarahisar merkezde de CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal’la esnaf ve vatandaş ziyaretinde bulunan Milletvekili Adayı Hakan Uyan, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda vahşice bacakları ve kuyruğu kesilmiş halde bulunan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan yavru köpek vahşetine tepki gösterdi. Milletvekili Adayı Uyan, “CHP iktidarında caydırıcı ceza kanunlarını yürürlüğe koyarak hayvanlara yapılan kötü muamelenin önüne geçeceğiz. vahşi hayvanların üretimini, kaçakçılığını ve enformel yollarla satılmasını engelleyeceğiz. Zarar gören doğal yaşam alanlarını ve soyu tükenme tehlikesi altındaki türleri etkin bir şekilde koruyacağız. Büyükşehirlerdeki ilçe belediyelerinin hayvan barınağı açmalarının önündeki yasal engelleri kaldıracağız. Nüfusu 100 binin üzerinde olan belediyelere hayvan barınağı açma zorunluluğu getireceğiz. Özel hayvan barınaklarına altyapı hizmetlerini ücretsiz sağlayacak, tüm barınaklara niteliklerinin yükseltilmesi için destek vereceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ