KAMYONCU ESNAFI DERTLİ

KAMYONCU ESNAFI DERTLİ

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Mehmet Parsak seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Parsak, dur durak bilmeden esnafı, vatandaşı ziyaret ederek, partisine destek istiyor. Nakliyeciler ve Kamyoncular Sitesini ziyaret eden Parsak, kamyoncu esnafının sorunlarını dinledi. Esnafın dertlerine ortak olan Parsak’a, MHP Milletvekili Adayları Aziz Aslan ve Fatih Çetinkaya ile Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı’da eşlik etti. Parsak’a dert yanan kamyoncu esnafı, “Bizler haksız rekabete maruz bırakılıyoruz. Öte yandan lastik pahalılığı, yedek parça pahalılığı canımızı yakıyor” dediler.

 

Siyasilerin her seferinde değişik vaatlerde bulunarak halkımızın her kesimini olduğu gibi kamyoncuları da oyaladığını dile getiren AFNAK esnafı, “AKP hükümeti taşımacılık sektörüne yurtiçi taşımacılık için ‘K Belgesi’, yurt dışı taşımacılık için ‘C Belgesi’, diyerek bir sınırlandırma getirdi. Dışarıdan gelen taşımacı gümrükte 1,5 TL’ye mazot alırken, içerideki taşımacı 4 TL’ye mazot alıyor. Fakat AKP hükümeti her alanda olduğu gibi taşımacılık sektöründe de rant kapısını açık bırakarak ‘K Belgesi’ olmayan araçlara da yurtiçinde taşımacılık yapmasına göz yumuyor” dediler.

HAKSIZ REKABET ORTAYA ÇIKIYOR

Karayolları kantarlarının bu tür haksızlıkları denetlemek yerine sadece ceza yağdıran kuruluşlar haline geldiğini ifade eden kamyoncu esnafı, “Maalesef denetlemeler yok denecek kadar azdır. Kamyoncular hem karayollarına hem de gerekli mercilere bu denetlemenin yapılması için defalarca dilekçe verdi. Bu dilekçelerden bir tanesini de bizzat biz verdik. Bir tarafta 1,5 TL mazotla taşımacılık yapan, diğer tarafta 4 TL mazotla taşımacılık yapan kamyoncu olduğu zaman bir de üstüne devlet denetleme görevini yeterince yapmadığı zaman haksız rekabet ortaya çıkıyor. Bu haksız rekabet mazotu pahalı alan kamyoncuyu kaçak mazot almaya, fazla tonaj atmaya itmektedir” diye dert yandılar.

ÇÖZÜM CEZA YAĞDIRMAK MI?

Çözümün kamyonculara cezalar yağdırmak olmadığını savunan esnaf, “Devlet kamyoncuyu kanun dışı iş yapmaya iten her türlü etmeni ortadan kaldırdıktan sonra cezai işlem uygulamalıdır. Bir de her ne hikmetse ‘C Belgesi’ alan şirketlerde hep büyük şirketler, çoğunun da AKP ile doğrudan ilişkisi var. Kamyoncuların yüzlerce sorunu var, bu sadece bir tanesi. Umarız siz Milliyetçi Hareket Partisi olarak iktidara geldiğinizde bu sorunlarımızı çözersiniz. Çok bir şey gerekmiyor. Sadece kanunları hakkıyla uygulamak, kamyoncuların bütün sorunlarını çözecektir. Size güveniyoruz ve bu dönem size destek vereceğiz” dediler.

HALKA HİZMET HAKK’A HİZMETTİR’

Kamyoncuların örgütlenmesinin önünü açmanın şart olduğunu söyleyen MHP Milletvekili Adayı Parsak ise, “Aynı sendikal mücadele gibi kamyoncularında dernekleşmesi, sendikalaşması devlet tarafından desteklenmeli. İnşallah iktidarımıza az kaldı. İktidara geldiğimizde sorunlarınızı çözmek için vargücümüzle çalışacağız. ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir’ düsturuyla hareket edenler olarak, inşallah halkımıza hizmet etmenin sevabına nail olacağız.  Biliyorsunuz esnaf için çok önemli seçim vaatlerimiz var. Mazotu iktidarımızda 1,5 liraya düşüreceğiz. Esnafımızın emekli aylığından kesilen SGK primini kaldıracağız. Sağlık hizmetinde alınan ek ücret ve katılım payı uygulamasına son vereceğiz. Vatandaşlarımız borç ve yüksek faiz sarmalından kurtarılacaktır. 2016-2019 yıllarında, yıllık ortalama yüzde 5,2 büyüme ve 700 bin istihdam sağlayacağız. Dönemin sonunda 1,1 trilyon dolara, kişi başına milli gelir 13,300 dolara, ihracat 238 milyar dolara erişecektir, istihdam 29,1 milyon kişiye ulaşacaktır” dedi.

MHP İl Başkanlığı

04 Haziran 2015 Perşembe   10:00

AFNAK (1) GALERİCİLER SİTESİ (2) GALERİCİLER SİTESİ

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ