Milletvekili Adayı Özkaya Salı Pazarında Halktan Destek İstedi

Milletvekili Adayı Özkaya Salı Pazarında Halktan Destek İstedi

Milletvekili Adayı Özkaya Salı Pazarında Halktan Destek İstedi

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar 2. Sıra milletvekili adayı Av. Ali Özkaya seçim çalışmalarına memleketi Dinar’dan başladı. Geçtiğimiz gün Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışını yaparak burada halka hitap eden Özkaya, bu seferde AK Parti İlçe Teşkilatı üyeleriyle birlikte Salı Pazarını gezdi.

Burada esnaflarla görüşen, hükümet yatırımlarını ve esnaflara yönelik çıkan yeni yasalar hakkında bazı bilgiler veren Özkaya, 24 Haziran 2018’de yapılacak olan seçimlerde destek istedi.

Ak Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı gezi programında halkla tek tek tokalaşılarak, dert ve sorunları soruldu.

İktidarın ve Ak Parti’nin yeni seçim beyannamesini vatandaşlara anlatan Ali Özkaya şunları söyledi, “Tarımsal destekler asgari 3 yıllık dönemler için açıklanacak, tarım sanayi entegrasyonunu sağlamak için tarıma dayalı ekonomik yatırımlara yüzde 50 hibe desteği verilmeye devam edilecek.Tarım sigortalarının kapsamı genişletilecek, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası kapsamına mercimek ve nohut dahil edilecek, incirde ve üzümde yağmur zararı ve küçükbaş hayvanlarda yavru atma riski teminat kapsamına alınacak.Ambalajlı ürünlerin etiketlerinde besleyici değerlere ait bilgiler zorunlu hale getirilecek.Tarımda yenilenebilir enerji ve bilgi teknolojilerinin kullanımı desteklenecek. işsizlik sigortası, daha fazla sosyal koruma sağlayacak şekilde yeniden düzenlenecek.İstihdam oranı 2023 yılı itibarıyla yüzde 53’e, kadınların işgücüne katılma oranı da yüzde 41 düzeyine çıkarılacak.Gelecek 5 yıllık dönemde yılda en az 1 milyon istihdamla toplamda 5 milyonun üzerinde ilave istihdam oluşturulacak.Kadın fırsat eşitliğini gözeten ve kadınlara pozitif ayrımcılık yapan işletme ve kuruluşlara yönelik sertifikasyon programı başlatılacak.ASDEP personeli, her yıl 2 milyon hane ziyareti gerçekleştirecek, her 3 bin haneye bir ASDEP görevlisi düşecek.Ağır kronik hastalığı nedeniyle hayatını cihaza bağımlı bir şekilde sürdüren vatandaşların elektrik giderleri ile kesintisiz güç kaynağı maliyetleri karşılanacak” dedi.

   

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ