Özkal, Dinar’da gönüllere dokundu

Özkal, Dinar’da gönüllere dokundu

Özkal, Dinar’da gönüllere dokundu

Dinar İlçesi’nde Halk Eğitim Merkezi ve Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, ev toplantısında buluştuğu Dinarlı kadınlara anayasa değişikliğini anlattı. Dinarlıların devlet için, millet ve bayrak uğruna zor zamanlarda hiç düşünmeden elini taşın altına koyduğunu hatırlatan Özkal, “Dinar’ın istiklale, istikrara ve istikbale sahip çıkacağına eminim” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk’le birlikte Dinar’da inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Milletvekili Hatice Özkal, Dinar’da ilk olarak Halk Eğitim Merkezini ziyaret etti. Halk Eğitim Merkezi yöneticilerinden; kurslar, kursiyer sayıları ve çalışmalarla ilgili bilgi alan Milletvekili Özkal, merkezin bir eksiği veya ihtiyacı olup olmadığını da sordu. Sınıflarında ziyaret ettiği kursiyerlerin birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünlerini yakından inceleyen Özkal, kadınlara yeteneklerini ev ekonomisine katkı sağlayacak şekilde değerlendirme tavsiyesinde bulundu. Bir ülkenin kadınıyla erkeğiyle hep birlikte kalkınacağını hatırlatan Özkal, 15 yıllık AK Parti döneminde hem kadınların hakkı olan birçok yasal düzenlemenin yapıldığını hem de girişimci kadınlara yönelik pek çok destek ve teşvikin sağlandığını vurguladı.

Ziyaretlerini Dinar Devlet Hastanesiyle sürdüren Milletvekili Hatice Özkal, doktor ve hastane personeline başarı ve kolaylık, hasta ve yakınlarına ise acil şifa temennisinde bulundu. Hastane ile ilgili doktor durumundan hasta sayısına geniş bir brifing alan Milletvekili Hatice Özkal, yatan hastaları tek tek yataklarında ziyaret etti. Doktorlardan hastaların sağlık durumları ve tedavi aşamalarıyla ilgili bilgi alan Milletvekili Özkal, içtenlikle sarıldığı hastalara tez zamanda iyileşmeleri dileğinde bulundu. Uzun uzun sohbet ederek moral verdiği hastaları güldürmeyi ihmal etmeyen Milletvekili Özkal, hasta yakınlarından da hastaların morallerini yüksek tutmalarını istedi. Hasta ve yakınlarına bir ihtiyaçları olduğunda kendisine istedikleri zaman ulaşabileceklerini anlatan Özkal, hastaların hatıra fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi. Eğlenceli anların da yaşandığı ziyarette hastalar ise, bir milletvekilinin kendilerini hasta yataklarında ziyaret etmelerinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Geçmişte hastanelerde oda bulamadıklarını hatırlatarak; otel konforunda tedavi olduklarını vurgulayan hastalar;devlete, millete, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete duacı olduklarını söylediler.

Otogar Mahallesi’nde Dinarlı kadınlarla düzenlenen bir ev toplantısında buluşan Milletvekili Hatice Özkal, kadınlara anaya değişikliğini anlattı. Dinarlı kadınların büyük ilgi gösterdiği toplantıda referandumun Türkiye’nin bekası ve geleceği açısından önemli olduğunu hatırlatan Milletvekili Özkal, “Dinarlı hemşerilerim hep zor zamanlarda devletinin, milletinin yanında olmuştur. Sadece savaş dönemlerinde değil devletin her ihtiyacında Dinar sorumluluk almayı bilmiştir. 1931’de Türk Hava Kuvvetlerine Dinar’ın tek başına bir uçak satın alması da bunun en somut örneklerinden biridir.  Şimdi devletimizin yeniden tüm vatandaşlarımızın sorumluluk almasına ve elini taşın altına koymasına ihtiyacı var. Devletimiz artık yapımı tamamlanmış bir uçak gibi arşa yükselmek istiyor. Ancak mevcut sistem yükselmemize, uçmamıza izin vermiyor. Dinar’ın her zaman olduğu gibi 16 Nisan’da da istiklale, istikrara ve istikbale sahip çıkacağına eminim. O yüzden Türkiye’nin geleceği için ‘evet’te buluşalım. Hem birlik ve beraberliğimizi hem de ülkemizi de güçlendirelim” şeklinde konuştu. Kynk: Ak Parti Basın Bülteni İhsan Çoban

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ