Özkaya: Birlik ve Beraberlik İçerisinde Aşacağız

Özkaya: Birlik ve Beraberlik İçerisinde Aşacağız

Özkaya: Birlik ve Beraberlik İçerisinde Aşacağız

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, Ak Parti Dinar İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Son zamanlarda hızla yükselmeye devam eden dolar ve ekonomik sorunlar hakkında açıklamalar yapan Milletvekili Ali Özkaya, milletin birlik ve beraberliği, yereli ve milli mallara yönelimler sayesinde bu sorunun aşılabileceğini söyledi.

Geçmiş dönemlerde de doların çok daha fazla artış gösterdiğini de ifade eden Özkaya şunları söyledi, “En son 2000 krizinde de dolar 3 katına çıkmıştı. Şimdi ise 3.5 TL’den 6.5 TL’ye gelmiş durumda. Şu an karşımızda Amerika’da ülkeyi yöneten uçuk bir adam var. Aşırı Hıristiyan olan bir ekiple çalışmalarını yürütüyor. Amerika bizi dolar gibi işlerle hizaya getirmeye çalışıyor. Türk Milleti onurunu, gururunu hiçbir zaman çiğnetmez ve her zaman dik durur. Başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. Muhalefetin de büyük bir çoğunluğu biz gibi düşünüyor. Şuan bize sıkıntı yaratmaya çalışıyorlar. Dolar dışında başka bir para birimiyle ticaret yapmayı başarırsak bu bizim için çok iyi olur. Amerika bütün dünyanın alış-verişini düzenlediği için resmen dolar satıyor. Altın rezervi dışında karşılıksız para basıyorlar. Bir de papazı verirsek her şeyin düzeleceğini söylüyorlar. Papazı versek bile hiç bir şey değişmez. Amerika’ya karşı dik durduğumuz sürece bu sorunu aşacağız. Devlet olarak yapmamız gerekenler de var tabi ki. Devlet dairelerinde bulunan lüks araçlara sınırlandırma getirmeliyiz. Yereli olan mallarımızı kullanmalıyız. Her şeyden en önemlisi ise inancımızı ve memleketimize bağımlığımızı kaybetmemeliyiz” dedi.

AK Parti Dinar İlçe Başkanı İdris Er, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Gül Çağlı, Gençlik Kolları Başkanı Fatih İbrahim Salman ve partililerin de katıldığı toplantı karşılıklı istişarelerle devam etti. Umut Haber Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ