Özkaya Muhtarlarla Buluştu

Özkaya Muhtarlarla Buluştu

Özkaya Muhtarlarla Buluştu

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya Dinar Merkez Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi. Dinar’ın ve bölgenin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda karşılıklı bazı istişareler gerçekleşti.

Muhtarlar toplantısında Dinar’a bazı müjdeler veren Özkaya Dinar Devlet Hastanesine yakın zamanda MR cihazı alınacağı, B sınıfı hastane olması halinde ise uzman doktorlardan her bir bölüme en az iki doktor atanacağını söyledi. Muhtarlara hükümet tarafından SGK müjdesinin de verildiğini belirten Özkaya, “Muhtarlarımızın SGK hizmet primleri devlet tarafından ödenecek” dedi.

Muhtarların istek ve taleplerini de dinleyen Özkaya’ya muhtarlar ilçeye yapılacak olan 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nun eski hastanenin bulunduğu yere yapılmasını talep etti. Muhtarlar konuyla ilgili şöyle konuştu, “Yeni hastanenin hizmete girmesiyle 10 mahallenin bulunduğu bölgede çok büyük bir boşluk yaşandı. Çarşı merkezini de ekonomik olarak etkileyen hastane olayı büyük mağduriyetler yaşattı. Bu nedenle 4 yıllık okulun eski hastanenin yıkılarak bu bölgeye yapılması gerekir” dediler.

Uyuşturucu Madde Kullanımını Söylediler

Dinar merkez mahalle muhtarları ilçede yaşanan ve gençleri olumsuz yönde etkileyen uyuşturucuya karşı gerekli mücadelenin verilmesi gerektiğini söyledi.

Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya ise muhtarlarla istişare halinde olarak sorunların çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını söyledi.

“Yüzde 65 Bekliyorum”

Ak Parti Milletvekili toplantının ilerleyen bölümlerinde ise 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması ve yeni anayasa ile ilgili bazı bilgiler vererek Dinar’dan en az yüzde 65 oranında oy beklediğini belirtti.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ